بدن انسان برای کار خلق نشده که هم زمان بیش از یک خوراک فشرده را در معده هضم کند. ترکیب صحیح غذا فقط بدین معناست که چون معده انسان قابلیت هضم همزمان بیش از یک خوراک فشرده را ندارد، پس در یک وعده نباید بیش از یک خوراک فشرده خورد.

آیا هرگز گوشت و سیب زمینی را باهم خورده اید ؟ برنج و ماهی چطور؟ مرغ و ماکارونی؟ نان و تخم مرغ؟ نان و پنیر؟ شیر و غلات چطور ؟

خوردن این ترکیب های مخصوص به صلاحتان نیست و موجب خواهد شد که با کمبود انرژی روبه رو شوید، در حقیقت خوردن مرتب و منظم این ترکیب های ویژه، متضمن آن است که شما هرگز انرژی مورد نیازتان را نداشته باشید. شرط اولیه سلامتی، دفع تفاله ها و مواد زاید سمی است و کار دفع مواد سمی نیازمند انرژی است. ترکیب نادرست غذا در معده دقیقاً دلیل «بحران انرژی» در بدن است. هم چنین مخلوط نادرست خوراکی ها عامل مهمی در مرگ زودرس افراد است. مثلاً در سن پنجاه سالگی، مرگ هنگامی رخ می دهد که بدن از آن مقدار از انرژی که برای فعالیت های درونیش لازم است تهی شود، و مرگ در سن پنجاه سالگی توجیه پذیر و قابل دفاع نیست.

گندیدن و تخمیر، دو عنصری است که تحت هیچ شرایطی مورد استفاده بدن نیست و مواد مغذی متاثر از این جریان نمی تواند در ساختمان سلول تندرست، به کار برده شود. مواد غذایی گندیده شده در بدن اسیدهای زهرآگین تولید می کند. به همین دلیل است که به واسطه گندیدن و تخمیر، گاز، نفخ، ترش کردن بیش تر، سوء هاضمه اسیدی، ده ها داروی ضدترشی وجود دارد. چرا مصرف داروهای ضد ترشی این قدر زیاد است ؟ چرا؟ برای آن که خوراک دارای ترکیب نادرست و در هم برهم است. وقتی خوراکی های گوناگون و درهم و برهم به معده وارد می شود، معده از عهده هضم آن ها بر نمی آید. انسان تنها موجود روی زمین است که ناگزیر است پس از غذا خوردن، غذا را به کمک دارو از شکم و احشای خود بیرون راند.

مخلوط ناسازگار غذا سبب تخمیر و تولید الکل در دستگاه گوارش می شود که نتایج آن با عواقب ناشی از نوشیدن الکل و صدمه به جگر تفاوتی ندارد. خوردن همزمان دو نوع خوراکی فشرده باعث گندیدن خوراک می شود و خوراک فاسد نمی تواند جذب و به کار گرفته شود، آمیختن و مصرف نادرست خوراکی ها دوره جذب و دفع را قویاً با مشکل روبه رو می سازد.

برای اجتناب از تمام این گرفتاری ها راه ساده ای وجود دارد. اگر می خواهید کباب یا تنها ماهی یا مرغ بخورید، فقط بدانید که اگر خوراک گوشتی می خورید آن گوشت باید تنها خوراک فشرده در آن وعده باشد. یعنی به همراه آن نباید هیچ خوراکی فشرده دیگری بخورید نه سیب زمینی، نه برنج، نه ماکارونی نه پنیر و نه نان! اما به همراهش خوراکی آبدار بخورید. به عبارت دیگر با کباب، سبزی بخورید. آگاه باشید که سبزی ها نیازی به شیره هضم ویژه ندارند. سبزی ها هم در شیره اسیدی و هم در شیره بازی تجزیه می شوند.

بدن انسان از نظر فیزیولوژیکی محدودیت هایی دارد که می باید آن ها را رعایت نمود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: