گوشت ها علاوه بر آنتی بیوتیک ها، حاوی مقدار قابل توجهی هورمون های طبیعی و مصنوعی (ساخته شده) می باشند. این ترکیبات که تجویز آن ها مجاز اعلام شده، برای سرعت بخشیدن به رشد حیوانات و طیور به غذاهای شان افزوده می شود. برای مثال هورمون دی. اتیل اِستیل بسترول (DES) هورمون جنسی که تجویز آن به انسان ممنوع است، در حیوانات به طور عمده با ذخیره چربی 15 تا 19 درصد سبب افزایش وزن و 7 تا 10 درصد موجب بهبود تغذیه در آن ها می شود. مفهوم این روند، راندن پول بیش تر به جیب دامپروران در مدتی کوتاه تر از معمول است.

با خوردن این گوشت های دارای هورمون، موازنه هورمونی درونی بدن به هم ریخته، در نتیجه اعمال طبیعی بدن، من جمله متابولیسم، فعالیت های جنسی، تولید مثل، رشد و حتی خلق و خوی انسان دچار اختلال می شوند. لذا هنگامی که سیستم بدن از موازنه خارج شود مستعد ابتلا به بیماری خواهد شد.

خطر

به اثبات رسیده است حتی مقدار بسیار اندک هورمون هایی که به حیوانات خورانده می شود می تواند توازن سیستم هورمونی انسان را دچار اختلال کند. دانشمندان اکنون به این نتیجه رسیده اند که حتی مقدار اندک هورمون (بیش از آن چه به طور طبیعی در بدن تولید می شود) شخص را برای ابتلا به سرطان و سایر بیماری ها مستعدتر می کند. به اثبات رسیده در خانم ها بالا بودن میزان هورمون استروژن رابطه ای نزدیک با ابتلا به سرطان های پستان، تخمدان ها، دهانه رحم و خود رحم دارند. و هم چنین ارتباطی آشکار بین افزایش هورمون با بالا رفتن فشارخونف حملات قلبی و سکته های مغزی موجود است.

کنترل میزان موجود آنتی بیوتیک و هورمون ها در گوشت های مصرفی که از کشتارگاه ها سرازیر بازار می شوند، ناممکن می باشد و لذا شما راهی برای تعیین میزان واقعی آنتی بیوتیک و هورمون موجود در گوشتی که مصرف می کنید در پیش ندارید.

علاوه بر آن چه درباره هورمون و آنتی بیوتیک ذکر شد یک حقیقت جالب توجه دیگر این که بیش تر گوشتی که ما مصرف می کنیم سرشار از چربی و کلسترول می باشد و هر دو این ها از عوامل مستقیم تصلب سرخ رگ ها (آترواسکلروز)، حملات قلبی، افزایش فشارخون، سرطان و دیگر بیماری های فرساینده و موجب کاهش عمر می باشند.

بدیهی است، گذر از یک رژیم غذایی مبتنی بر گوشت و فرآورده های حیوانی دشوار نیست، اما اگر هنوز آمادگی آن را ندارید که با فرآورده های گوشتی خداحافظی کنید مصرف آن را به حداقل مکن برسانید. بهتر است از گوشت های کاملاً بدون چربی، و پرورش یافته، در یک شرایط طبیعی بدون آلودگی استفاده کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: