چنان چه کلسیم در میان الیاف بافت های عضلات رسوب کند به احتمال زیاد موجب بروز کرمپ عضلانی، به ویژه در ماهیچه های پا، خواهد شد که با درد شدیدی همراه می باشد. کرمپ عضلانی ممکن است گاهی در معده، روده و حتی در قلب نیز اتفاق افتد.نوشیدن نوشابه مخلوط سرکه و عسل به اندازه یک لیوان همراه با غذای اصلی معمولاً ظهر و شب سبب می شود که رسوبات کلسیم موجود در میان بافت های بدن در محیط اسیدی قرار بگیرند و به صورت محلول درآیند و از محل رسوب خارج شوند و به این ترتیب عامل ایجاد کرمپ از بین برود.

در روزگاری که عمل رگزنی (حجامت) برای درمان غلظت خون یکی از روش های معمولی و رایج بود، مردم یاد گرفته بودند که غذاهای دارای پروتئین زیاد مانند : شیر، تخم مرغ، پنیرف گوشت قرمز، ماهی و مرغ سبب افزایش غلظت خون می شوند و سرکه سیب، خون غلیظ را رقیق می کند. بر پایه این اندیشه عمومی بود که یک عادت خوب و ماندگار در خانواده ها شکل گرفت و آن این بود که همراه با غذاهای دارای پروتئین زیاد، قدری ترشی نیز می خوردند که از زیاده روی در خون مواد پروتئینی را خنثی نماید.

غذاهایی که پروتئین زیاد دارند نه تنها خون را غلیظ می کنند، بلکه سبب کدرشدن رنگ ادرار و حتی گاه ابری شدن شکل ظاهری آن می گردند.

در چنین حالتی اگر ادرار را در ظرف شیشه ای بریزند و بگذارند خنک شود (تا حدی که درجه حرارت آن به درجه حرارت اطاق برسد) حالت ابری آن را می توان دید. با پرهیز از خوردن غذاهایی مانند شیر، تخم مرغ، گوشت قرمز و سایر منابع پروتئین، در صورتی که آن حالت به دلیل افراط در خوردن مواد پروتئینی پیش آمده باشد، از بین می رود و ادرار کم کم صاف و زلال می شود. اصولاً هرکسی از راه تجربه می تواند و باید نوع و مقدار و پروتئینی را که خوردن روزانه آن برای او تولید اشکال نمی کند مشخص سازد، و حتی با نوعی وسواس حدود مزبور را رعایت نماید.

اگر ادرار غلیظ و ابری باشد معلوم می شود خون نیز غلیظ شده است و اگر خون در حد طبیعی باشد، در هر بیست و سه ثانیه یکبار، خونی که از بطن قلب خارج می شود. بار دیگر به آن باز می گردد. لیکن چنان چه در اثر زیاده روی در خوردن مواد پروتئینی خون غلیظ و ادرار ابری شده باشد بدیهی است که عبورخون از مویرگ ها به کندی و با تأخیر صورت خواهد گرفت که بیماری فشارخون از همین جا آغاز می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: