توجه داشته باشید که هر بیماری مهمی که امروزه با آن مواجه می باشیم، بیماری هایی هستند که بیش تر افراد، به دلیل مصرف دارو به آن دچار می شوند نه باکتری و ویروس.

ما به بیماری مبتلا نمی شویم، آن ها را در بدن خود ایجاد می کنیم. این ها در حقیقت بیماری های خود تحمیلی هستند. اگر سیستم دفاعی بدن، قوی و سالم باشد، وقتی در معرض ویروس ها و باکتری های روزمره قرار می گیرد، آن ها را تحت کنترل در می آورد، و ما اصلاً متوجه نمی شویم.

اگر شما گلوی خراشیده ای دارید و سرفه می کنید، ممکن است چند ساعت یا حداکثر چند روز طول بکشد. نباید دارویی مصرف کنید، بدن شما از عهده آن بر می آید و آن را کنترل می کند و بدین وسیله قوی تر می شود و این واکنش طبیعی بدن است.

ما فراموش می کنیم که بسیاری از علائم بیماری را که دارا هستیم باعث می شوند که دستگاه دفاعی بدن به طور صحیح و بالانس عمل کند و ما بدون مطالعه و هم چنین کاهش آستانه تحمل، با خوردن دارو فقط آن ها را سرکوب می کنیم.

تب، یک مثال خوب و بارز می باشد. اگر تب داشته باشید، دمای بدن شما بالا می رود تا خطر را دفع کند. اما کاری که انجام می دهیم این است که متوسل به خوردن دارو می شویم تا تب را پایین بیاوریم و با این عمل اجازه می دهیم که مهاجمان سبقت بگیرند.

مشکل روش های جاری پزشکی در خصوص درمان، مشکل داروها و جراحی این گونه می باشد که، آن ها سعی دارند علائم بیماری را از بین ببرند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: