منابع غذایی :

خوراکی هایی که کلسترول را پایین می آورند عبارتند از : بادام، سیب، آووکاد، دانه جو، لوبیای خشک، هویج، سیر، گریپ فروت، جو، روغن زیتون، سبوس برنج، قارچ دانه سویا و گردو و خوراکی هایی که از سمی شدن کلسترول (L.D.L) جلوگیری می کنند.

خوراکی های سرشار از ویتامین C، بتاکاروتن، ویتامین E، کوآنزیم Q10 چربی های تک زنجیره ای اشباع نشده (روغن زیتون، بادام، آووکادو).

توضیحات :

ماده ای خوراکی به نام توکوترینول، باعث افزایش آنزیمی می شود که از ساخت کلسترول توسط کبد جلوگیری می کند. در نتیجه سلول هایی که به کلسترول احتیاج دارند، میزان مورد نیاز را از جریان خون می گیرند و به این ترتیب سطح کلسترول خون پایین می رود. خوراکی هایی مانند جو تولید اسید صفراوی را که می تواند به صورتی دیگر در روده به کلسترول تبدیل شود، کاهش می دهند.

ویتامین C آنتی اکسیدانی مهم

منابع غذایی :

خوراکی های حاوی ویتامین C : فلفل قرمز و سبز، بروکلی، کلم فندقی، کل کلم، توت فرنگی، اسفناج ، مرکبات و کلم پیچ.

توضیحات :

آنتی اکسیدانی چند کاره و قوی که محافظ بدن در مقابل گروه عظیمی از بیماری ها مانند آسم، برونشیت، آب مروارید، نامنظمی ضربان قلب، آنزیمی (درد سینه)، ناباروری مردان، انواع سرطان و نقص های مادرزادی است، که از طریق مردها به نوزاد منتقل می شود . قدرت ضد اکسیدانی ویتامین C از اکسید شدن کلسترول LDL جلوگیری می کند.

عوامل ضد ترومبوز

منابع غذایی :

منابع مغذی ضدلختگی خون : فلفل قرمز تند، روغن ماهی، سیر، زنجبیل، آب انگور، پیاز .

توضیحات :

برخی غذاها می توانند مقدار ماده فیبرینوژن را که عامل لخته شدن خون است در خون کاهش دهند و پایین بیاورند. افزون بر این، خوراکی ها می توانند سامانه فیبرینولیک را که باعث از بین رفتن لخته های خون می شود تحریک کنند معمولاً مقدار ماده فیبرینوژن در خون اشخاصی که مبتلا به حمله های قلبی می شوند و یا کسانی که مبتلا به تصلب شرائین هستند زیاد است و فعالیت فیبرینولی تیک (فعالیت مبارزه با لخته شدن خون) آن ها کم است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: