منابع غذایی :

خوراکی هایی که باعث دفع گاز روده می شوند : بادیان، ریحان، بابونه، شوید، تخم رازیانه، سیر، نعناع و قرص نعناع، مریم گلی.

توضیحات :

ماده دارویی اصلی خوراکی ها روغن موجود در آن هاست که باعث شل شدن و راحت شدن ماهیچه ها و در نتیجه بیرون رفتن گاز می شود. در بعضی موارد گاز از داخل اسفنکتر ماهیچه ای بین مری و معده به سمت بالا حرکت می کنند که در این حالت این گاز آروغ نام دارد. هم چنین مواد ضدنفخ خاصیت ضد اسپاسم روده (شل کننده ماهیچه های روده) هم دارند.

مواد مغذی ضدویروس

منابع غذایی :

خوراکی هایی که با ویروس ها مبارزه می کنند: سیب، آب سیب، دانه جو، انگور فرنگی، تره، کلم برگ، زنجبیل، سیر، انگور، آب گریپ فروت، آب لیموشیرین، آب پرتقال، هلو، آب آناناس، آلو، نعناع، توت فرنگی، چای سبز، مریم گلی، قارچ.

توضیحات :

ترکیبات شیمیایی خوراکی هایی که خاصیت ضدویروسی دارند. گلوتاتیون (مارچوبه)، آووکادو، هندوانه، بروکلی، پرتقال، لنتینان(قارچ)، کوثرسیتین (پیاز زرد و قرمز، انگورقرمز، بروکلی، کدوی زرد تابستونی) بازدارندگان آنزیم پروتتاز (حبوبات، ذرت آجیل، غلات)

ضد زخم معده

منابع غذایی :

موز سبز و زرد، کلم پیچ، سایر سبزیجات، چلیپایی (بروکلی، گل کلم، کلم فندقی و کلم برگ و شلغم)، دانه های شنبلیله، انجیر، زنجبیل، چای سبز، شیرین بیان.

خوراکی های ضد باکتری مثل : ماست، چای سبز، کلم پیچ و شیرین بیان بیش از آن چه تصور می شود و داروهای مناسب ضدزخم معده و گاستریت و (التهاب لایه معده) هستند.

توضیحات :

یکی از راه هایی که مواد غذایی می توانند با بروز زخم معده مبارزه کنند از طریق تقویت جدار معده است که در نتیجه اسید نمی تواند به آسانی آسیب وارد می سازد. برخی از مواد غذایی این نقش را از طریق کمک به تکثیر و تقویت سلول های جدار معده و تحریک ترشحات مخاطی انجام می دهند که مانند یک پوشش محافظ جدار معده را از آسیب حفظ می نماید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: