ضد احتقان (دکونژستان)

منابع غذایی :

خوراکی هایی که روی ترشح مخاطی اثر دارند و ریه ها و سینوس ها را پاک می کنند فلفل قرمز تند، ادویه کاری، سیر، ترب کوهی، خردل، پیاز، فلفل سیاهف آویشن.

توضیحات :

خوراکی های ادویه دار و تند و تیز به پاک کردن شش و راه های تنفسی کمک نی کنند. ان ها غلظت ترشح مخاطی را کم می کنند و باعث حرکت آن در راه های تنفسی می شوند. این نوع گیاهان از طریق رقیق کردن اخلاط به کنده شدن و دفع آن ها کمک می کنند.

کوئرسیتین

منابع غذایی :

آنتی اکسیدانی مهم در خوراکی ها : پیاز زرد و قرمز (نه پیاز سفید)، موسیر، انگور قرمز (نه انگور سفید)، کدوحلوایی کلم بروکلی. توجه : سیر که از خویشان نزدیک پیاز است دارای کوئرسیتین نمی باشد. توضیحات : کوئر سیتین یکی از قوی ترین مواد ضدسرطانی است که تاکنون کشف شده است. کوئرسیتین مانع از آسیب رساندن به سلول دی. ان. آی سلولی می شود. و آنزیم هایی را که موجب رشد تومورها می شوند غیرفعال می کند. هم چنین ضدالتهاب ضدقارچ و ضدویروس است. کوئرسیتین به عنوان یک ماده ضد انعقادی از لخته شدن خون جلوگیری می کند.

ادرار آورها (مُدر)

منابع غذایی :

خوراکی هایی که باعث افزایش می شوند: انیس، کرفس، گشنیز، زیره، بادمجان، سیر، میوه درخت سرو، لیموترش، ریشه شیرین بیان، پیاز، جعفری، نعناع، چای سبز، جوز هندی، کاستی فرنگی(آندیو)

توضیحات :

گیاهان مانند داروهای مدر عمل نمی کنند داروهای مُدر دفع آب و نمک را افزایش می دهند صحیح تر این است که مدرهای گیاهی را«آب آور» بنامیم، زیرا آن ها باعث افزایش دفع آب می شوند و نه نمک، بعضی داروهای گیاهی این عمل را با آسیب به فیلترهای سلولی (گلومروئی) کلیه انجام می دهند. بنابراین آن ها مانند داروهای ساخته شده مُدر عمل می کنند و در ضمن اگر مبتلا به بیماری کلیه باشید این عملکرد به شما آسیب خواهد رساند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: