منابع غذایی :

فعال کننده سامانه ایمنی بدن خوراکی هایی که سیستم دفاعی طبیعی بدن را تحریک و تقویت می کنند: سیر، ماست، قارچ سیاه. ترکیبات شیمیایی موجود در مواد خوراکی که موجب تحریک سیستم دفاعی طبیعی بدن می شوند. بتاکاروتن در : هویج، اسفناج، سبزی های سبز تیره، کدو حلوایی، برگه زردآلو، طالبی، برگ چغندر و ... ویتامین C در : فلفل قرمز تند و سایر انواع فلفل، مرکبات، کلم بروکلی، اسفناج و .... ویتامین E در : مغزهای گیاهی، چربی های آلی. زینک ZINK در : دانه های غلات، تخم کدوحلوایی و ...

توضیحات :

اولین علامتی که نشان دهنده سلامتی شماست این است که سامانه ایمنی تا چه حد در برابر حمله ویروس ها و سلول های سرطانی بدن انسان را حفظ می کند. باخته و کش های طبیعی در بدن گردش و سلول های سرطانی را پیدا می کنند. سپس آن ها را از بین می برند سلول های ساده مدافع یکی از بهترین مدافعان در برابر سلول های سرطانی و ویروس ها هستند.

مواد مغذی کاهنده درد

منابع غذایی :

خوراکی هایی که می توانند درد را فرونشانند : فلفل قرمز تند، میخک، سیر، ریشه شیرین بیان، پیاز، نعناع، زنجبیل. خوراکی هایی که عمل آسپیرین را انجام می دهند : تمشک، گیلاس، کشمش، پودر کاری، خرمای خشک، شیرین بیان، آلو، توت سیاه. تمشک دارای ماده ای شبیه آسپیرین است.

توضیحات :

در بعضی از غذاها و خوراکی ها نیز موادی شبیه آسپیرین وجود دارد و خوردن آن ها درست مثل آن است که انسان مقداری آسپیرین خورده است. کاپسایی سین موجود در فلفل مسکن خوب و موثری است که تزریق آن باعث رفع سردرد، رفع دردهای عصبی و مفصلی می شود.

ضد سرطان

منابع غذایی :

خوراکی هایی که خواص ضد سرطانی دارند : سیر، کلم پیچ، دانه سویا، زنجبیل، گیاهان چتری مثل (هویج، کرفس، هویج سفید)، پیاز، زرد چوبه، مرکبات (پرتقال، گریپ فروت، لیموشیرین)، گندم کامل، برنج قهوه ای، گیاهان تاجریزی (گوجه فرنگی، بادمجان، فلفل) گیاهان چلیپایی (بروکلی، گل کلم، جوانه بروکسل)، جو، نعناع، مرزنجوش، خیار، سیب زمینی، آویشن، تره، طالبی، ریحان، ترخون، انواع توت، غذاهای دریایی، روغن زیتون.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: