نقش امگا-3 در بیماری عفونی ویروسی (Virus Infectious Disease)

بیماری های عفونی ویروسی از بیمارهای بسیار شایع مبتلا کننده بشر هستند و خانواده بزرگی را شامل می شوند. پی بردن به نقش چرب امگا-3 در پیشگیری از ابتلا و درمان بیماری های ویروسی را مدیون زحمات و تحقیقات یک پزشک نیویورکی هستیم. ایشان در تحقیقات علمی خود به نتایج جالبی از خواص آنتی ویرال (ضدویروسی) اسیدچرب امگا-3 دست پیدا کردند. ایشان خصوصاً خاصیت ضد ویروسی بر روی ویروس هرپس سیمپلکس و درمان بیماری های حاصل از این ویروس را با اسید چرب امگا-3 بیان کردند و معتقدند که مصرف چهار بار در روز، هر دفعه 2-1 گرم روغن ماهی به مدت 6-2 هفته می تواند در بهبود بیماری های حاصل از این ویروس بسیار موثر باشد. همچنین اثرات مثبت مصرف اسید چرب امگا-3 در بهبود بیماران دچار ضعف جسمانی در اثر عفونت شدید و یا به دنبال گریپ یا سرماخوردگی شدید در بررسی های مختلف به اثبات رسیده است.

بعضی افرادی که دچار بیماری‌های عفونی از قبیل سرماخوردگی می‌شوند ممکن است دچار سوء تغذیه نیز باشند، اظهار داشت: آب و هوا نقش بسیار مهمی در شکل گیری این بیماری‌ها دارد به طوری که در فصل سرما بدن با توجه به تغییرات فیزیولوژیکی می‌خواهد دمای خود را با محیط سازگار کند.

وی سرما را عامل تحریک غده هیپوتالاموس در مغز دانست و گفت: با تحریک این غده دو هورمون از تیروئید به داخل جریان خون ترشح و به تمام سلول‌های بدن انتقال می‌یابد که سبب نفوذ مولکول‌های انرژی زا مثل گلوکز و اسیدهای چرب به داخل سلول‌ها می‌شود که با سوختن آن‌ها بدن گرمای مورد نیاز خود را برای مقابله با سرما به دست می‌آورد و به این ترتیب در فصل زمستان بدن به انرژی بیشتری نیاز دارد.

این متخصص تغذیه با اشاره به نیاز بیشتر بدن به انرژی در فصل سرما افزود: در زمستان معمولاً افراد با کمبود انرژی و گرسنگی موقت رو به رو می‌شوند که از عوامل پایین آمدن سطح ایمنی بدن در مقابله با عامل‌های بیماری‌زاست که بروز سرماخوردگی و بیماری‌های عفونی دستگاه تنفسی و گوارشی را به همراه دارد.

دکتر سهیلی آزاد با اشاره به صدای خس خس سینه در سرماخوردگی‌های شدید و اختلال در تنفس گفت: برای اینکه تنفس به شکل عادی صورت گیرد بدن به عنصر روی نیاز دارد به دلیل اینکه ریه‌ها اکسیژن هوا را به خون و گلبول قرمز آن را به اعضای بدن انتقال می‌دهد بنابراین برای انتقال گلبول قرمز به سلول‌های ریه نیاز به آنزیمی است که در ساختمان آن عنصر روی نقش اساسی دارد.

وی با تاکید بر اینکه مواد مغذی از دست رفته به دلیل سرماخوردگی باید از طریق یک برنامه غذایی متعادل تأمین شود، اظهار کرد: مصرف سوپ و آش در این دوران می‌تواند مقدار آب زیادی که بدن از دست داده را تأمین کند و همچنین این غذاها به دلیل داشتن غلات و حبوبات مواد مغذی مثل ویتامین‌های گروه ب، نیاسین و اسیدفولیک را در بدن افزایش می‌دهد و با داشتن نمک، سدیم و پتاسیم را به بدن برمی گرداند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: