فرضیات غلط

مردم اطلاعاتی از منابع گوناگون در مورد ورزش و رژیم غذایی کسب می کنند که ممکن است همیشه درست نباشد حالا وقت آن است که برخی از این فرضیات غلط را باطل کنیم.

  1. وقتی که شما تمرینات خود را قطع می کنید عضلات تبدیل به چربی می شوند. این گفته از ترس شما ناشی می شود که فکر می کنید با قطع تمرینات، تمام دوره ی بدنسازی شما به هدر می رود، چون بافت ساختار چربی و عضله کاملاً باهم متفاوت اند. از لحاظ فیزیکی این غیر ممکن است که یکی به دیگری تبدیل شود. این درست است که اگر تمرینات خود را قطع کنید بدن شما چربی می آورد ولی این بدین خاطر است که اگر از عضلاتتان به اندازه ی کافی کار نکشید حجم آن ها کم می شود. با کم شدن حجم عضلات شما بدن شما کمتر توان فعالیت و مصرف انرژی دارد؛ بنابراین بدن شما برای کسب چربی تمایل دارد.
  2. هر نوع چربی در رژیم غذایی بد استآن چه که آن ها متوجه نیستند این است که چربی نقش مهمی در بدن دارد و بدون آن بدن دچار مشکل می شود. شما باید فرق بین چربی های خوب مانند روغن زیتون که در دمای عادی مایع است و روغن بد مانند کره که در دمای عادی جامد است را بدانید.
  3. خانم ها تا حد زیادی سعی می کنند که چربی ها را از برنامه ی غذایی خود حذف کنند؛ چون بر این اعتقادند که در غیر این صورت این چربی در بدنشان انباشته می شود.
  4. اگر با وزنه تمرین کنم بدن زمخت می شود.
  5. بسیاری از زنان از این امر که ممکن است ورقه زدن، عضلات آن ها بیش از حد حجیم کند وحشت دارند. اما حقیقت این است که به وجود آمدن بافت عضلانی به این سادگی ها نیست. بعداز مدت کوتالهی تجمع مایعات بدن در بافت های عضلانی ممکن است شما این گونه احساس کنید که عضلانی شده اید. اما حقیقت امر این چنین نیست. برای ساختن توده ی عضلانی، شما باید مستمراً بر شدت تمرینات خود بیفزایید (اصل اضافه بار) یا عضلاتتان را تست کنید. اگر یان را بخواهید باید جریان تمرینانتان را تغییر دهید. تمرینات قدرتی که به بقای توده ی عضلانی کمک می کند و درصد چربی بدن را کاهش می دهد.
  6. ورزش هایی مانند یوگا برای تناسب اندام کافی اند.
  7. این گونه تمرینات بسیار مناسب اند. آن ها انعطاف را افزایش می دهند، وضعیت فیزیکی بدن را بهبود می بخشند و از لحاظ ذهنی فواید فراوانی دارند. هرچند شما نباید هرگز فقط بدوید، فقط وزنه بزنید و یا فقط دوچرخه سواری کنید. برای رسیدن به یک تناسب اندام صحیح باید تمام قسمت های بدن به روش های گوناکون در فعالیت باشند و هیچ ورزش خاصی وجود ندارد که به تنهایی این کار را انجام دهید. برای رسیدن به یک نتیجه ی واقعی شما باید دو تا سه مرتبه در هفته ضربان خود را در حد مناسبی بالا ببرید و تمرینات خود را تغییر دهید تا عضلات قلب و ریه و اعضای درونی، عملکرد موثرتری داشته باشند.
آنچه که باید در مورد ورزش و رژیم غذایی بدانید
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: