وزن کم کنید و به سالهای عمر خود بیفزائید

دانشمندان سراسر دنیا سالیان متمادی است که درباره چاقی و اضافه وزن بحث ها و مطالعاتی داشته اند. آنها میلیونها انسان را در دوران زندگی مورد مطالعه قرار داده اند تا مشخص کنند که داشتن 5 تا 8 کیلو اضافه وزن چه مخاطراتی روی سلامتی می گذارد. متخصصین همه هم عقیده اند که چاقی مفرط سلامتی را به مخاطره می افکند و عمر را کوتاه می نماید، حتی چاقی کم و متوسط روی بدن فشار وارد وارد می کند.

بسیاری از مطالعات نشانگر آنست که میزان مرگ و میر در میان مردم ضعیف و لاغر زیاد است، و بخاطر همین نکته شرکت بیمه عمر متروپولیتن نیویورک جدول مخصوصی را انتشار داده که میانگین وزن را در اندام های مختلف نشان می دهد و این جدول ملاک عمل اکثر پزشکان قرار گرفته است.

مطالعات دیگر نشان می دهد که 80 درصد مردم ظریف و لاغر را سیگاریها تشکیل می دهند «سیگاریها نسبت به غیرسیگاریها لاغرتر هستند»

دکتر منسون می گوید : «علت آن است که دود سیگار ارزش متابولیسمی را بالا می برد و روی ذخائر کالری تداخل می کند»

من معتقد نیستم که لاغر بودن سبب مرگ می شود بلکه علت مرگ در این گروه بواسطه تأثیر سیگار است.

بعضی افراد اگر بدون اراده ضعیف و لاغر شوند به علت مبتلا شدن به تعدادی از بیماریهاست، در این موارد لاغری منادی است نه عامل مرگ زودرس.

موضوع پیچیده دیگر که مورد مطالعه قرار گرفته، مضرات سیگار در بین افراد لاغر سبب مرگ و میر می شود، همچنانکه ازدیاد فشارخون ، دیابت و چربی زیاد در بین افراد چاق و فربه.

اگر قصد کاهش وزن دارید این 3 خطا را مرتکب نشوید

۱) پنج روز در هفته کمتر از میزان کالری که بدن به‌صورت روزانه به آن نیاز دارد کالری مصرف کنید. به‌طور تقریبی روزانه نیاز است تا ۵۰۰ کالری کمتر از میزان کالری که بدن می‌سوزاند کالری مصرف شود به‌دلیل اینکه اگر توازن منفی‌کاری وجود نداشته باشد. میزان تلاشتان در کاهش وزن اهمیتی پیدا نمی‌کند. چون در نهایت وزنی از شما کم نمی‌شود.با این تفاسیر این بسیار مهم است که دو رو آخر هفته میزان کالری دریافتی‌تان را به بیش از ۷۰۰ کالری از میزان کالری مصرفی ثابت نگهدارنده وزنتان (معمولی‌تان) برسانید. این‌کار از این جهت اهمیت بسیار زیادی دارد که بدین‌ترتیب از کاهش سرعت متابولیسم (سوخت و ساز) بدن جلوگیری می‌نماید. کاهش سرعت سوخت و ساز بدن در حالت استراحت و در طول روز یکی از معضلات اصلی اکثر رژیم‌های غذائی کاهش وزن می‌باشد. ۲) بیشتر از همه چیز به وضعیت ظاهری خود در آئینه، عکس و سایز دور کمرتان توجه کنید و نه مقدار کاهش وزن حاصله که از طریق ترازو آن را مشاهده می‌کنید. کاهش وزن این‌چنینی مقیاس درستی نیست چون تفاوت بسیار زیادی بین کاهش وزن از طریق از دست دادن بافت با ارزش عضله و بافت چربی وجود دارد. یکی از دلایل اصلی افزودن تمرینات با وزنه به رژیم غذائی و تمرینات هوازی این است که با افزودن تمرینات با وزنه عضلات فرد بلافاصله افزایش حجم می‌دهند و بدین‌ترتیب بر حجم کلی عضلات بدن افزوده می‌گردد و همین باعث می‌شود که ترکیب کلی بدن بهتر و لاغرتر از قبل جلوه کند و پیش خود فکر کنید که هنوز اضافه وزن دارید و وزنتان با قبل هیچ قرفی نکرده است در صورتی‌‌که این تفکر کاملاً اشتباه است چون شما در این مدت همین‌طور که بر حجم عضلاتتان افزوده‌اید توأماً از درصد چربی اضافه بدنتان نیز کاسته‌اید. اهمیت اصلی را بر روی فرم و ظاهر بدنتان متمرکز سازید و عکس گرفتن و یا آئینه را ملاک خود قرار دهید و نه صرفاً ترازو را. ۳) بر روی تمرینات با وزنه جهت کاهش وزن تمرکز کنید. اجراء تمرینات هوازی مازاد، بهترین راه برای کاهش چربی اضافه محسوب نمی‌شود. هنگامی‌‌که صرفاً تمریناتتان در تمیرنات هوازی خلاصه شده باشد وزن کاهش یافته‌تان به میزان مساوی از طریق بافت عضله و بافت چربی خواهد بود و نتیجه حاصله جثه کوچکتری خواهد بود که هم از آن چربی کاسته شده و هم سرعت متابولیسم آن پائین آمده است (به‌دلیل کاهش بافت چربی). افزایش حجم عضلانی سر واقعی کاهش چربی به‌صورت مداوم می‌باشد. چون هر چه قدر حجم عضلات بیشتر باشند به همان نسبت کالری‌سوزی در زمان استراحت نیز بیشتر خواهد بود. علاوه بر این افزودن بر حجم عضلانی کلید دستیابی به یک بدن سفت و خوش‌ترکیب است که هر کسی خواستار آن می‌باشد. رژیم غذائی و تمرینات هوازی به تنهائی نتیجه فوق را میسر نمی‌سازد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: