چطور غذاهای طبیعی به کم کردن وزن بدن کمک می کنند ؟

یکی از اساسی ترین و سالم ترین استراتژی کنترل وزن آن است که در آن برنامه غذایی خود «تأکید» بر داشتن غذاهای طبیعی داشته باشید.

دقت کنید من گفتم : «تأیید» نگفتم که شما مجبورید (و یا حتی باید) فقط گفتم غذاهای طبیعی بخورید. و نگفتم که شما مجبورید غذاهای غیرعادی بخورید و یا فقط از فروشگاههای بهداشتی غذا تهیه کنید. شما می توانید 80 تا 90 درصد غذاهای طبیعی که در کم کردن وزن سرعت عمل می بخشد و آنرا حفظ می کند در هر سوپر مارکتی که مایل هستید خریداری کنید.

چرا تأکید بر غذاهای طبیعی دارم؟ پاسخ آن بسیار ساده است. «غذاهای طبیعی با مقایسه به غذاهای کنسرو و آماده و پودرهای غذائی در حد بسیار کم و باز هم کمتر چاق می کند» البته در قاعده کلی برتری های دیگر نیز دارد. اگر از دید دیگر به غذاهای طبیعی نگاه کنیم، باید غذاهای طبیعی را ترجیح داد زیرا با خوردن مقدار نسبتاً زیادی اشتها را بیشتر راضی می کند، با وجودیکه کالری کمتری دارد ولی چربی ندارد و در صورتیکه مجبور باشید مقدار کمتری از غذاهای آماده و کنسرو شده بخورید، چربی بیشتر و کالری بیشتر نصیب شما می شود، و پول بیشتری باید بپردازید و اشتهای شما نیز بطور کامل راضی نمی شود.

آنچه نمی خواهم درباره آن صبحت کنم میزان کالری 40 تا 50 نیست بلکه منظور ما کالری 100 و 200 و یا بیشتر در روز است، و برای همین امر مهم است که تأکید داریم که بطور کلی غذاهای غیر طبیعی نخورید.

راستی غذاهای طبیعی کدام است ؟ سوال بسیار خوبی است و اینهم جواب بهتر «تمام غذاهائیکه طبیعت در اختیار ما می گذارد طبیعی است» هر قدر به غذا چیزی اضافه شود و یا از آن کم شود و به صورت پودر در بیاید ارزش طبیعی آن از بین می رود.

متاسفانه 9 مورد از 10 نوع غذاهای طبیعی ما دستخوش این تغییرات قرار می گیرد.

اضافه کردن شکر سفید و یا مواد قندی دیگر.

اضافه کردن چربیها و یا انواع روغنها.

جدا سازی مواد فیبری از آن.

البته تغییرات دیگری در خواص غذایی به وجود می آید و آنچه قابل تذکر است از دست دادن انواع ویتامین ها و مواد معدنی، از بین بردن طعم آن، اضافه کردن مواد نگاهدارنده، مواد رنگی مصنوعی و دیگر مواد شیمیایی و مخصوصاً اضافه کردن بیش از حد نمک (مسبب جمع شدن آب در بدن و ازدیاد فشارخون) است.

از نظر کلی آنچه بیشتر مودر توجه ماست «کم کردن وزن و کنترل آن» و تغییرات قابل انتقادی است که در غذاهای طبیعی داده می شود نظیر : اضافه کردن نمک، اضافه کردن شکرف چربی و جداسازی مواد طبیعی آن است و آنچه حاصل از این تغییرات است، کالری نخواسته و غیر لازم آن می باشد که بدان افزوده اند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: