اکنون به مضرات دیگر غذاهای غیر طبیعی می پردازیم.

این پایان داستان نیست! اولاً غذاهای آماده در خلاء کنسرو نمی شوند، حالا از جنبه دیگر به قضیه نگاه کنیم. وقتیکه سیب زمینی پخته را به عنوان غذای اصلی خود انتخاب کردید، بخود می گوئید چه نوشابه ای بعد از آن دلچسب است ؟ خوردن سیب زمینی پخته مخصوصاً شما را تشنه نمی کند، زیرا 75 درصد آن دقیقاً آب است، اما سیب زمینی سرخ کرده دارای 45 درصد آب و چیپس فقط 2 درصد آب دارد. مهمتر آنکه سیب زمینی سرخ کرده و چیپس هر دو پر از نمک می باشند، و در حد کافی شما را تشنه می کنند. و بعد از خوردن سیب زمینی سرخ کرده و چیپس چه نوشابه ای می تواند عطش شما را فرونشاند ؟ آب؟ نه خیلی زیاد. بعد از آن شما بیشتر مایلید با سودا و یا کوکا تشنگی خود را رفع کنید که در حد کافی شکر دارد و همراه با چربی های اینگونه غذاها کالری زیاد به بدن خود می رسانید.

برای آنکه منصف باشیم، فرض کنید سیب زمینی آب پز را همراه با قالب کوچک کره بخوریم. اما حتی باکره حداکثر کالری که نصیب شما می شود 180 کالری است، و مجموعه چربی که خورده اید کمتر از نیمی از سیب زمینی سرخ کرده خواهد بود، و شاید کمتر از چربی چیپس می باشد.

میوه تازه نیز در مقابل میوه کنسرو و کمپوت شده مثال خوبی است.تأثیر کالری های متفاوت آن : اگر شما یک هلوی تازه با طعم و شیرینی مخصوص طبیعی آن بخورید فقط 60 کالری دارد، ولی یک هلوی کنسرو شده که همراه با شیرینی زیاد تهیه شده دارای 126 کالری است، یعنی کالری آن صد در صد بیشتر است.

آیا شما گیلاس شیرین و تازه را دوست دارید ؟یک فنجان پر از آن فقط 90 کالری دارد، اما همان مقدار از کمپوت گیلاس دارای 210کالری می باشد .

نمودار غذاها و میوه های طبیعی فوق نمونه کوچکی از صدها غذای طبیعی و غیر طبیعی است که به نظر شما رسانیدیم، که در کل غذاهای طبیعی سالم و دست نخورده، دارای کالری کم و ویتامین های زیاد است. در حالیکه غذاهای کنسرو شده و آماده دارای دهها عیب و ایراد دارد که برای سلامتی و مخصوصاً شما که وزن اضافی دارید مضر است.

مضرات برخی از غذاهای غیر طبیعی

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: