تا زمانیکه آمادگی ندارید شروع نکنید

آیا در اعماق جسم و روح خود این باور را سراغ دارید که می توانید وزن کم کنید، و آنرا همیشه حفظ کنید. اگر چنین نیست شما خود را برای مردود شدن آماده می کنید. دکتر لاروک می گوید : «اگر شما باور ندارید که می توانید وزن کم کنید، بدون شک نمی توانید» اگر از شما اشتباهی رخ دهد، ممکن است بگوئید، «من میدانستم که از عهده اش برنخواهم آمد، و احتمالاً دست از تلاش برخواهید داشت»

حقیقت آن است که شما می توانید از عهده این کار برآئید، حتی اگر برای کم کردن وزن تاکنون چندین بار شکست خورده باشید. دکتر رز پیشنهاد می کند، «به تغییرات موفقیت آمیزی که در شغل خود داده اید فکر کنید، با موفقیت هایی که در زندگی خانوادگی کسب کرده اید، و مهارت هایی که دارید وزن کم کردن و حفظ آن درست تغییر دیگری است از زندگی که روز بروز می توانید بر آن فائق آئید، و رهبر آن باشید»

آیا فکر می کنید، کوشش های شما برای لاغر شدن واقعاً بی ثمر، وحشتناک و بار سنگینی است که باید به دوش بکشید؟ خوب شکی نیست که واقعاً شما نمی خواهید وزن کم کنید چنین تصوری یعنی زندگی با اعمال شاقه! در حالیکه چنین نیست، و تجربه خلاف آنرا ثابت کرده است. یک برنامه خوب کم کردن وزن خالی از خوشی و لذت نیست. یک دقیقه از وقت خود را صرف چیزهایی کنید که با برنامه وزن کم کردن شما تداخل می کنید. چرا نمی خواهید غالباً غذاهای سالم و کم کالری بخورید ؟ چرا از ورزش کردن می ترسید؟

حالا به روشهای تفریح آمیز فکر کنید تا بر این مشکلاتی که شما را از غذای ویژه خسته کرده فائق آئید. حالا به فروشگاه های کتاب و کتابخانه شهر خود سری بزنید و سراغ کتابهایی را بگیرید که صحبت از غذاهای ویژه و خوشمزه با چربی کم و کالری کم دارند، و تجربه های بیشتری بدست آورید.

آیا از ورزش در حضور دیگران تنفر دارید ؟ پس تنها به پیاده روی بروید و از مناظر طبیعی لذت ببرید، و یا حداقل در منزل با بچه ها قایم باشک بازی کنید.

هر مانعی که در مسیر راهتان قرار می گیرد، فوراً با آن دست و پنجه نرم کنید، و آنرا از خود دور کنید، تا از موقعیت های جدید لذت بیشتری ببرید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: