تصویری زیبا از آینده در تخیل خود نگاهدارید

دکتر لاروک می گوید: «مغز شما کلمات و اعداد را بخوبی تصویر ثبت نمی کند» بنابراین هرچه بیشتر دلائل خود را برای کم کردن وزن به تصویر بکشید، انگیزش شما مستدل تر خواهد بود.

برای مثال؛ اگر شما می خواهید به خاطر «سلامتی» وزن کم کنید، فکر کنید در سن هفتاد سالگی دارید با نوه بزرگ خود توپ بازی می کنید. اگر شما مایلید انرژی و توانائی بیشتری کسب کنید، تصور کنید که با ورزش کردن دارید در خود نیرو ذخیره می کنید.

انگیزش های جدید را گردآوری کنید.

دکتر رز می گوید، «بسیاری از مردم همچنان که در حال وزن کم کردن هستند انگیزش های بیشتر و بیشتری جمع آوری می کنند، معمولاً مردم و دوستان از آنان تعریف و تمجید می کنند، آنها لباسهای مد روز می خرند، یا لباسهایی که قبلاً آرزوی پوشیدن آنرا داشتند، آنها روز بروز موفقیت جدیدی کسب می کنند و از موفقیت های خود احساس غرور می نمایند»

در اثر همه کوششها و تلاشهای شما وزن ایده آل خود را بدست می آورید، روزی میرسد که آرزوی شما تحقق می یابد.

دکتر رز می گوید :«حفظ و کنترل وزن شاید کمی مشکل تر از کم کردن وزن باشد، زیرا هنوز آنقدرها تجربه کسب نکرده اید. بنابراین محرک های بیشتری بدان اضافه کنید» آیا تقریباً هر روز ورزش می کنید؟ در میهمانی ها و پارتی ها جلودار خود هستید؟ بجای چیپس سیب زمینی، پوپ کرن می خورید؟ نمک را از غذای خود حذف کرده اید؟ غذاهای طبیعی را به غذاهای کنسرو و آماده ترجیح میدهید؟ حبوبات را جایگزین گوشت کرده اید ؟ از خوردن بدون گرسنگی اجتناب می کنید؟ میدانید پلان 300 کالری چه امتیازی را برای شما به ارمغان می آورد؟ و ... ؟

با توجه به انگیزش های فوق صددرصد مطمئن باشید، حفظ کنترل وزن آسانتر از کم کردن وزن خواهد بود. پیوسته وزن خود را کنترل کنید تا همزمان روحیه شما در شرایط بسیار عالی باقی بماند.

نکات قابل توجه در لاغر شدن

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: