پاسخ به مبهم ترین سوالات کم کردن وزن

س : من همیشه فکر می کردم متابولیسم افراد چاق پایین است. اما شما می گوئید که قرار گرفتن در رژیم غذایی سبب پائین آمدن متابولیسم می شود! آیا آنچه شما گفته اید من درست فهمیده ام ؟

ج : اجازه دهید به قسمت دوم سوال شما جواب دهم. ما با دکتر گیپ میرکین مدیر موسسه لاغر شدن مصاحبه کردیم و جواب ایشان چنین است : «وقتی کالریهای بدن کم شود، بدن با تمام قدرت همه کاری می کند تا انرژی را ذخیره کند، بدن دارای یک هورمون انعطاف پذیری «تی-3-» دارد که در هنگام کم شدن کالریها وارد عمل می شود» دکتر میرکین اضافه می کند : «این هورمون متابولیسم را آرام می کند» یک شخص 68 کیلوئی در حدود 70 کالری در هنگام خواب می سوزاند. وقتی که روی رژیم غذایی باشد سوخت کالریها در خواب به ساعتی 40 میرسد، و در تمام ساعات روز جریان کار رو به نزول است. این جریان به عنوان دفاع بدن در مقابل گرسنگی است.

در رابطه با بخش اول سوال که آیا متابولیسم افراد چاق پائین است؟ بله برای عده ای چنین است، و اینها مردمی هستند که تمایل دارند که چاق باشند و در تمام دوران زندگی حتی از طفولیت چاق بوده اند.

س: آیا هیچ تفاوتی دارد که چه موقع از روز من غذا بخورم ؟

ج : طی تحقیقاتی که اخیراً به عمل آمده به دو دسته داوطلب 2000 کالری غذا در صبح یا شام داده شد. گروهی که صبح غذای خود را خورده بودند، بعد از یک هفته حتی یک کیلو لاغرتر از گروه دیگر شده بودند، و دسته دوم کاملاً برعکس بوده است.

س : آیا همینطور که پیر می شویم ممکن است که اضافه وزن پیدا کنیم ؟

ج : نه، اتفاقاً همینطور که پیر می شویم، طبیعی است که وزن ما نیز کم می شود، زیرا به این دلیل که عضله برجسته ما همینطور که پیر می شویم تحلیل می رود، بنابراین اگر وزن ما ثابت بماند بخش اعظم باقیمانده چربی است. چربی است. بخصوص اگر ورزش متناسب با دوران بلوغ نکنیم، عضلات خود را نیز از دست می دهیم.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: