س : همینطور که شما می گوئید «معمولاً مردم همینطور که پیر می شوند لاغر می شوند» آیا لاغر شدن به علت کم شدن متابولیسم بدن است یا به علت ورزش نکردن ؟

ج : در آمریکا و دیگر کشورهای پیشرفته، مردم همینطور که پیر می شوند، کمی چاق می شوند. اما نظیر کشور هند و چین چنین نیست. این موضوع حقیقت دارد که در پیری متابولیسم بدن کسر می شود- تقریباً هر ده سال 2 درصد- اما تأثیر آن بطوری بارزی به علت نبودن فعالیت و ورزش است.

س : در یک برنامه مخصوص غذایی کدامیک مهمتر است چربی و یا شکر؟

ج : 30 گرم شکر 110 کالری دارد، در حالیکه 30 گرم چربی 250 کالری و بهترین راه آن است که میزان خوردن چربی کاملاً کم شود. بخصوص سرخ کردنیها را باید از غذای خود حذف کنید.

س : شما در کتاب خود در رابطه با چاق شدن بچه ها چیزی ننوشته اید. ما چکار کنیم تا فرزندانمان چاق نشوند و یا بتوانیم به آنها کمک کنیم تا وزن کم کنند ؟

ج : تکنیک و اصولی که در این کتاب شرح داده شده، بطوری مساوی برای بزرگسالان و کودکان یکسان کار می کند. معمولاً برای بچه ها آسانتر است تا به وزن طبیعی برسند، زیرا اکثر بچه ها پول همراه خود ندارند تا به فروشگاه بروند و برای خود شیرینی، نوشابه یا بستنی بخرند و اگر شما سعی کنید در منزل بطور عمده شیرینی جات و مواد چاق کننده و پرکالری در دسترس آنان قرار ندهی، یا بعنوان پاداش شیرینی برایشان نخرید، سریعتر می توانند مشکل آنان را حل کنید. از طرفی باید چنین کودکانی را با احساس مسئولیت بار آورد، تا حتی، اگر پولی همراه داشته باشند برای خود چیزی نخرند.

س : اخیراً من 10 کیلو وزن کم کرده ام، اما صبح زود از خواب بیدار می شوم. در حالیکه سابق خواب بیشتری داشتم و تا ساعت 8 صبح می خوابیدم، اما تازگی ساعت 30 / 6 از خواب بیدار می شوم. لطفاً بگوئید این حالت خوب و یا غیر طبیعی است ؟

ج : معمولاً وقتیکه شما وزن کم می کنید نیاز به خواب کمتری دارید. در مطالعات علمی اخیر این امر به ثبوت رسیده است و کاملاً طبیعی و خوب است.

پاسخ به برخی از سوالات مربوط به کاهش وزن

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: