چه مقدار کالری مورد نیاز روزانه شما است ؟

برای ثابت نگاهداشتن وزن باید همان مقدار کالری که روزانه می سوزانید همان مقدار کالری بخورید، نه بیشتر و نه کمتر. اما چطور می شود میزان درست و دقیق کالریهای مورد نیاز بدن را تعیین کرد ؟ در این بخش انواع مختلف سبک های زندگی را شرح داده ایم، کافی است مشخص کنید که زندگی و فعالیت روزانه شما کاملاً نزدیک به کدامیک از سبکهاست، سپس وزن خود را در فرمول ساده آن بگذارید و در شما داده شده ضرب کنید. پاسخ مساوی تعداد کالریهای مورد نیاز روزانه شماست. البته برای کم کردن وزن یا باید کالریهای مصرفی را کم کنید و یا بیشتر ورزش کنید .

  1. بطور فوق العاده غیرفعال- نوع کار و شغل شما طوری است که تمام وقت روز پشت میزنشین هستید، هیچوقت ورزش نمی کنید، شعار شما این است، «وقتی می توانم سوار اتومبیل شوم چرا پیاده بروم؟» و شما ورزش را فقط از صفحه تلویزیون دوست دارید.
  2. کالری مورد نیاز روزانه = 13× وزن شما
  3. کمی فعال- شما بی حرکت به کار و حرفه روزانه خود چسبیده اید، در هفته کمتر از یکبار برای مقدار کمی ورزش جنب و جوش دارید، از پیاده روی خوشتان نمی آید، و آسانسور دوست خوب شماست.
کالری مورد نیاز روزانه = 14× وزن شما
  1. بطور منطقی فعال- هفته ای یک یا دوبار در یک ورزش فعال شرکت می کنید. پیاده روی را دوست دارید و گاهی پیاده روی می کنید. شغل شما طوری است که حداقل 15 دقیقه در روز خود را به این سو و آن سو می کشانید.
کالری مورد نیاز روزانه = 15× وزن شما
  1. بسیار فعال- حداقل سه بار در هفته، روزی یکساعت در ورزش های شدید نظیر دویدن شنا کردن یا هندبال شرکت می کنید. پیاده روی می کنید یا از پله ها استفاده می کنید، و یا حرفه شما ایجاب می کند که روزانه 40 درصد کارهای بدنی انجام دهید.
  2. کالری مورد نیاز روزانه = 17× وزن شما
  3. بی نهایت فعال- ممکن است شما ورزشکار و یا دوره های آموزشی ورزش را می گذرانید، مثلاً شما در روز 15 کیلومتر می دوید و یا فعالیتی در همین حد دارید.
  4. کالری مورد نیاز روزانه = 21× وزن شما
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: