نکاتی درباره مصرف غذاهای آماده (فست فودها)

فست فودها غذاهایی هستند که خیلی آسان و سریع تهیه و در رستوران هایی با همین نام عرضه می شوند و شامل پیتزا، انواع ساندویچ، هات داگ، چیپس، پنیر، مرغ سرخ کرده به همراه سیب زمینی سرخ کرده است. غذاهای فست فود راحت تری مانند سمبوسه نیز وجود دارند که پس از خریداری از مغازه در حال راه رفتن میل می شوند.

مصرف این غذاها را تا حد امکان کاهش دهید. هرگز از برخی از انواع این غذاها مانند چیپس فله ای و سالاد الویه آماده استفاده نکنید. اگر از رعایت بهداشت در شستشوی سبزیجات در رستوران ها مطمئن نیستید، از مصرف سالاد صرف نظر کنید.

چرا فست فود این قدر مغضوب است ؟

  1. بیشتر این قبیل غذاها از نظر محتوای کالری ، چربی، قند و نمک، بسیار بالاتر از حد استاندارد و غیر بهداشتی است. به عبارت دیگر، اکثر این غذاها برای سلامت انسان مضر است. او را چاق می کندو شانس ابتلا به دیابت و حمله قلبی را به شدت افزایش می دهد.
  2. بیشتر غذاهایی که عرضه می شود، به شکل سرخ شده است و بدتر، این که برای سرخ کردن این غذاها از روغن های نباتی جامد استفاده می شود.
  3. وعده های غذایی فست فود از نظر اندازه می تواند بسیار بزرگ تر از یک وعده غذای خانگی باشد. به علاوه، انرژی موجود در آن، بسیار بیشتر از یک وعده غذای خانگی در همان حجم است.
  4. نوع تبلیغات و بازاریابی آنها فریبنده است و کودکان را دچار عادات غذایی ناسالم می کند. استفاده زیاد از طعم دهنده ها، روغن های اشباع، مواد قندی و نمک، طعم خوشمزه ای به این نوع غذاها می دهد و ذائقه بچه ها و حتی بزرگسالان را گمراه می کند و آنها را به سمت مصرف هرچه بیشتر سوق می دهد.
  5. گسترش فست فود، فراگیری و تنوع غذاهای بومی را کم می کند. به عبارت دیگر، باعث می شود افراد غذاهاغی سنتی خودشان را فراموش کنند.
  6. در بسیاری از رستوران های فست فود با توجه به ازدحام مشتری و تعداد سفارش ها، نظافت به شکا تمام و کمال رعایت نمی شود.
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: