جایگاه میوه در تغذیه روزانه

در بحث کلی سلامتی مطمئنا بیشتر از موضوع مصرف میوه جات در هیچ موضوع دیگری این همه سوء تفاهم به وجود نیامده و هیچ مبحث دیگری را این طور بی انصافانه بدخیم جلوه نداده اند. در این سرزمین مردم نمی دانند که میوه را چگونه باید بخورند. منظورم این نیست که نمی دانند چطور برش دارند و گازش بزنند. خیر، این کار را خوب یاد گرفته اند. می خواهم بگویم که آنها نمی دانند چه وقت و چگونه باید میوه بخورند. مصرف صحیح میوه ها با ترکیب مواد غذایی رابطه نزدیک دارد.

چند نفر را می شناسید که واقعا از میوه بیزارند؟ چه کسی اصلا نمی تواند میوه را تحمل کند؟ مطمئنا هیچ کس. بیشتر کسانی که در این مورد با آنها صحبت کرده اید معمولا به آسانی علاقه شان را به میوه تشدید یا تمدید می کنند.

دیگر منفی ترین تعریفی که از آن شنیده اید این است: من آن را دوست دارم، ولی میوه است که من را دوست ندارد. یا من میوه خیلی دوست دارم ولی نمی توانم بخورم. دلیل این که چرا آنها نمی توانند میوه بخورند یا این که چرا باید در مورد میوه خوردن دقت کنند این است که راجع به طبیعت و مصرف صحیح میوه جات در ذهنشان سوء تفاهمی به وجود آمده است.

در بیشتر سمینارهایی که ترتیب داده ام، معمولا می خواهم کسانی که میوه دوست ندارند دستشان را بالا ببرند. به ندرت از بین جمعیت 700 نفری یا بیشتر، ممکن است یک دست بلند شود.

دلیل این که مردم علاقه شان را به میوه تشدید می کنند این است که بدن دائما در طلب میوه است. میوه با آن طعم شیرین و مخلوطی از طعم های کمیاب، با آن بوی لذت بخش و رنگ های چشم نواز، همیشه حس خوردن و اشتها را در انسان تحریک می کند . بدون شک میوه، پرفایده ترین انرژی بخش ترین و روح افزاترین غذایی است که می توانید بخورید. اگر! اگر درست مصرف بشود. آنچه قرار است در این مبحث یاد بگیرید ممکن است شما را با بدبینی مواجه کند. حتی ممکن است اعتقادات شما را راجع به میوه درهم بکوبد. ولی عین حقیقت است. راه جدیدی در فکر کردن راجع به بدنتان را به جریان می اندازد و وادارتان می کند که به چگونگی تغذیه خود فکر کنید.

پیر و جوان مایلند به میوه به چشم یک درمان نگاه کنند، تکه ای طالبی خنک در یک روز گرم، خوشمزه است نه؟! غذایی پر ادویه می خورید و بعدش هم یک میوه. جدا به بشقاب جلویتان آرامش و آسایش می بخشد.

شاید تعجب کنید؛ دلیل این که ما مرتبا طالب میوه ایم این است که بی هیچ شک و شبهه ای، مهم ترین غذایی است که می تواند به بدن انسان برسد. تنها غذایی است که آدمیزاد به طور زیستی با آن هماهنگ است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: