مصرف صحیح میوه یعنی چه؟

از اینجا معلوم می شود که هر چیزی وقتی می خواهد به مصرف بدن برسد باید خرد و شکسته شود و به گلوکز و فروکتوز، گلیسیرین و آمینو اسید و اسید چرب تبدیل شود. مغز با هیچ قند دیگری به جز قند گلوکز نمی تواند کار کند و میوه ها در بدن گلوکز هستند. هضم، جذب و دفعشان فقط به کمی انرژی احتیاج دارد. غذاهای دیگر از یک ساعت و نیم تا 4 ساعت در معده می مانند. (این در صورتی است که آنچه خورده شده به صورت صحیح ترکیب شده باشد.) این زمان برای پرآب ترین و بهترین مخلوط غذا در معده مصرف می شود. طبیعی است که فشرده ترین غذا و بدترین ترکیب غذایی بیشتر در معده می ماند.

معده جایی است که مصرف نهایی انرژی صورت می گیرد. میوه ها در معده هضم نمی شوند! حتی ذره ای از آنها. میوه ها مقدمه هضمند. تمام میوه ها (به استثنای موز، خرما و خشکبار) فقط مدت کمی در معده وقت تلف می کنند و به فاصله 12 تا 13 دقیقه از معده خارج می شوند سپس از یک تونل می گذرند و خرد می شوند و می شکنند و مقدار زیادی مواد غذایی حیات بخش در روده آزاد می کنند.

انرژی که از طریق شکستن و خرد شدن میوه در معده به دست می آوریم بسیار قابل توجه است. این انرژی خود به خود به طرف پاک کردن بدن از تفاله های سمی هدایت می شود و همین باعث کم شدن وزن می شود. تمام این حرف ها، زمانی درست است که میوه ها درست مصرف شوند. مصرف صحیح یعنی چه؟

در واقع بسیار آسان است. حالا که میوه لازم نیست به مدت طولانی در معده باقی بماند، مصرف صحیح یعنی این که: هرگز نباید میوه را همراه چیزی یا بلافاصله بعد از چیزی خورد. این مساله پایه و اساس میوه خوردن است و بسیار مهم است که هنگام میوه خوردن معده خالی باشد.

بدون برو برگرد، این مساله مهم ترین موضوع تناسب و تندرستی است. اگر شما میوه ها را صحیح میل کنید، چون در ساختمان میوه آب زیادی موجود است و انرژی کمی را برای هضم طالب است، بزرگ ترین نقش را در زدودن سم از سیستم گوارش شما به عهده دارد و انرژی زیادی را برای وزن کم کردن و دیگر فعالیت های زندگی در اختیارتان قرار می دهد. ولی اگر بعد از تمام غذاهای دیگر خورده شود مشکلات بسیاری را به وجود می آورد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: