چرا آب سبزیجات و میوه جات مصرف می شود؟

گاهی تعدادی نزد من می آمدند و می گفتند که بعد از تمدید اصول تغذیه سالم احساس ناخوشی و بیماری می کنند. بعد از چند هفته ای که پرهیز بهداشت طبیعی را امتحان کردند همه آنها حالشان بهتر و بهتر شد و علائم بهبود به سادگی در آنها ظاهر شد.

و من معتقدم که این ظهور سریع به این دلیل بوده که با رعایت اصول تغذیه سالم بدنشان زمینه ای بسیار مساعد پیدا کرده است و این اصول شالوده و بنیان بیشتر پرهیزهای غذایی سالم است و اشکال فقط در تفسیر اشتباه مصرف میوه هاست که می گوید هیچ میوه ای نباید خام خورده شود. این تصوری نادرست است. تمام میوه هایی که مصرف می شوند باید تازه و نپخته باشند. در غیر این صورت بیشتر خواصشان را از دست خواهند داد. این امر در مورد آب میوه هم صادق است. باید تازه خورده شود. اگر غلیظ و شربت مانند شده باشند قبل از این که حتی آن را بنوشید تبدیل به اسید خالص شده است، مثل بلایی که بر سر آب پرتقال می آورند (شربت پرتقال یا sun quick) نوشیدن مایعی که اسید خالص است بیشتر از اسیدی که باعث اضافه وزن می شود کار بدن را مختل می کند.

شاید بپرسید: چرا آب سبزیجات و میوه جات را بخوریم ؟ آیا خود میوه ها یا سبزیجات خوردنشان بهتر نیست؟

مسلما بهتر است. یک غذا به طور کامل همیشه قابل قبول تر است تا تکه ای یا مشتقی از آن-با این حال مردم دوست دارند که چیزی بنوشند و طبیعی است نوشیدن آب میوه به مراتب عاقلانه تر و معقول تر از نوشیدن نوشیدنی های سمی و چیزهایی مثل قهوه و چای و الکل و آب گازدار (سودا) و یا شیر طبق عادت همیشگی می باشد. نکته مهمی که باید همیشه به یادتان باشد این است که نباید آب میوه ها را بلافاصله و یک دفعه نوشید. چرا که در هر حال قسمتی از میوه اند و شما باید آن را آرام بنوشید و به آن وقت دهید تا قبل از بلع با بزاق دهانتان خوب مخلوط شود.

میوه ها مملو نیروهای شاداب کننده زندگیند. اگر درست مصرف شوند می توانند بزرگ ترین خدمت را به بدن بکنند. قدرتشان در پاکیزگی بدن و وزن کم کردن و ذخیره انرژی با هیچ غذای دیگری برابر نیست. از بردن خواصشان با اشتباه خوردن آنها در وقت نامناسب بزرگ ترین خیانت در مورد بدن خودتان است! آیا از دیدن مونالیزا، زمانی که حوصله دیدن را ندارید، لذت می برید؟ آیا از شنیدن سوناتای موتزارت وقتی یک پارازیت بزرگ وسط نوار است خوشتان می آید؟ آیا وقتی که سطل آشغالی در نزدیکی تان است از بوی گل رز لذت می برید؟ وقتی شما باعث می شوید که میوه در مسیر هضم غذا فاسد شود، خودتان را از بسیاری مزایای آن محروم می کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: