زمان درست و صحیح مصرف میوه جات

موضوع دومی که باید در نظر بگیرید مقدار زمانی است که باید بین غذاها (غیر از میوه) آزاد بگذارید و بعد میوه بخورید. تا زمانی که معده خالی است می توانید هر مقدار و تا هر وقت که بخواهید میوه میل کنید. بعد از خوردن میوه 20 دقیقه تا نیم ساعت چیزی نخورید. بعد دوباره هر چه می خواهید بخورید. این کار مجال گذشتن میوه یا آب میوه از معده را به ما می دهد. آب میوه ها و بعضی از میوه ها زمان کمتری لازم دارند تا از معده بگذرند. ولی 20 دقیقه تا نیم ساعت زمان مشخص و کاملا مطمئنی است. موز، خرما و خشکبار حدود 45 دقیقه تا 1 ساعت وقت لازم دارند. وقتی چیز دیگری غیر از میوه می خورید باید حداقل 3 ساعت صبر کنید. اگر غذای گوشتی خورده اید حداقل 4 ساعت صبر کنید. این زمان ها فقط مربوط به غذاهایی است که موافق با اصول ترکیب صحیح غذاها خورده شده اند. اگر غذایی خورده اید که به درستی ترکیب نشده باشد، حداقل 8 ساعت در معده شما می ماند. پس بنابراین نباید هیچ میوه یا آب میوه ای را در طی آن زمان مصرف کنید.

چه مدت باید بعد از خوردن غذاهایی غیر از میوه صبر کنیم و بعد دوباره میوه بخوریم

نوع غذا زمان صبر
سالاد یا سبزیجات خام 2ساعت
غذای بدون گوشت با ترکیب صحیح 3 ساعت
غذای گوشتی با ترکیب صحیح 4ساعت
هر غذایی بدون ترکیب صحیح 8 ساعت
در تناسب و تندرستی میوه ها نقش مهمی را به عهده دارند. ما چیز عجیب و غریبی نمی گوییم. مثل این که بعضی ها می گویند آنزیم های بعضی از میوه ها چربی را می سوزانند، به همین خاطر شما فکر می کنید که می توانید هر غذایی را بیش از اندازه بخورید و بعد هم با مقدار نامعقولی از آن میوه ها چربی خون را بسوزانید. این حرف ها نه تنها عاری از حس مسئولیتند بلکه از نظر فیزیولوژیکی هم چرند و بی اساسند. معروف ترین و بارز ترین نقشی که میوه در تناسب و تندرستی بازی می کند این است که مراحل هضم را آسان می کند. بنابراین انرژی آزاد شده صرف پاکیزگی بدن، ترمیم و وزن کم کردن می شود.

واضح است که ترکیب صحیح مواد غذایی و مصف صحیح میوه ها نه تنها به طور گسترده ای با آن چه می خورید بلکه با چه وقت خوردن هم مربوط می شوند.

اگر کسی از شما سوال کند که به نظرتان بدترین زمان خوردن در طول روز چه وقتی است، فکر کنم می گویید: درست قبل خواب درست همان طور که بقیه مردم هم فکر می کنند. البته این که غذا بخوریم و بلافاصله بخوابیم عادت بسیار بدی است. ولی دومین وقت بدی است که در طول روز برای خوردن وجود دارد زمانی است که بدن اصلا تولید ندارد و برای خوردن وقتی بسیار مخرب است. اولین وقت بد صبح است یعنی وقتی که از خواب بیدار می شوید. چی؟ صدای دندان قورچه تان را می شنوم: پس این همه توصیه راجع به خوردن صبحانه مفصل برای گرفتن انرژی چی؟ آنها چی می شوند؟ می دانید چقدر نوشیدن چای و قهوه در وسط کار روزانه ضرر دارد؟ مردم صبحانه ای مفصل و کامل برای کسب انرژی می خورند و بدن آنقدر از هضم این صبحانه خسته است که فقط آدم می تواند خود را حفظ کند و تا ناهار بیدار بماند! می دانم که این موضوع چه ضربه هولناکی به اعتقادات و عادت های جاافتاده و ثابت شده یک نفر است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: