آیا درست است که خانم های باردار همچنان با پرهیز غذایی پیش روند؟

(خوب است که به این سوال مریلین جواب دهد.) بله، ولی آمادگی برای یافتن کودکی سالم ، در صورت امکان، باید حداقل 6 ماه یا بیشتر قبل از لقاح شروع شود. از آنجایی که پرهیز غذایی در دوران بارداری اهمیت دارد پس با پزشکتان راجع به تغییرات پرهیز غذایی تان مشورت کنید. حتی در طی حاملگی هم دیر نیست که یواش یواش پرهیز کسی تغییر کند. هر تغییر مثبت و طبیعی فقط شرایط مادر و بچه را مساعدتر می کند و به مادر امکان می دهد که این دوران را راحت تر تحمل کند.

این برنامه تمام مواد غذایی لازم برای مادر و بچه را در طول بارداری در اختیارشان قرار می دهد. چرا که با توصیه مصرف میوه تازه ، نیازهای اصلی، یعنی در دست داشتن انرژی و سوخت حاصله از گلوکز تامین می شود. بسیاری از مواد موجود در سالاد روزانه نیاز ما را برای گلوکز برطرف می کنند و این سالاد مواد معدنی و ویتامین های لازم را برای رشد و نمو صحیح در اختیار مادر و بچه قرار می دهد. در واقع یکی از پر منفعت ترین پرهیزهای غذایی در دوران حاملگی (یا در هر زمان دیگری!) آن پرهیزی است که مصرف میوه جات و صیفی جات خام و همین طور دانه ها و هسته های خام در آن توصیه شده باشد. این پرهیز تامین کننده سوخت لازم، آمینواسیدها، مواد معدنی، اسیدهای چرب و ویتامین های لازم برای تحصیل بالاترین حد سلامتی است. این برنامه در رفع این حاجت ها موثرترین است. چرا که غذاها درست ترکیب و مخلوط شده اند و مطمئنا با این روش بیشترین حد مواد غذایی برای جذب با کمترین تلفات در دسترس ما قرار می گیرد. یک دوران حاملگی پرانرژی و پرشور و شعف حاصل یک پرهیز غذایی صحیح است. پرهیز غلط این تجربه الهام بخش را تبدیل به دورانی شاق و طاقت فرسا می کند.

دائما به بانوان حامله توصیه می شود که شیر پاستوریزه میل کنند تا کلسیم کافی برای رشد استخوان ها و دندان های بچه به بدنشان برسد. واقعیت این است که آنزیم هضم کننده لاکتاز و رنین که برای دریافت کلسیم از شیر لازم است در بزرگسالان دیگر دیده نمی شود. در ضمن علاوه بر این مشکلات، پروتئین غیر قابل هضم یعنی کازئین است. در واقع پاستوریزه کردن و حرارت لازمه آن، باعث می شود که کلسیم دیگر قابل استفاده نباشد. برای این که بانوان حامله مطمئن شوند که کلسیم قابل استفاده و لازم بدنشان را دریافت می دارند، باید مصرف روزانه میوه جات تازه، لوبیا، گل کلم، کدو و بادمجان و دیگر گیاهان برگدار و هسته ها و دانه ها (خام-مخصوصا کنجد) مارچوبه و انجیر را فراموش نکند. به گفته دیگر هربرت شلتون، در مراقبت های بهداشتی کودکان، آب پرتقال تازه به بدن کمک می کند تا کلسیم لازم را بدست آورد. آفتاب هم معمولا برای ساخت کلسیم توصیه می شود. جنین کلسیم را در پوسته خود ذخیره می کند و در طی مراحل بعدی حاملگی از آن استفاده می کند. پس برای یک زن باردار حیاتی است که کلسیم لازم را هم از طریق خوردن دریافت کند و هم سعی کند تا در بدنش تولید بشود. این کار در ماههای اول حاملگی هم به خود مادر مفید است هم به حال کودک.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: