چگونه هسته ، دانه و کره آنها میل شود؟

هسته ها

هسته ها را باید حتما خام خورد. وقتی خامند مواد غذایی فراوانی در خود انباشته اند که به طور کلی برای سیستم بدن ما مفید است. برعکس گوشت ها و لبنیات، به عنوان منبع پروتئین (آمینو اسید با کیفیت بالا) و کلسیم هیچ ماده سمی در بدن باقی نمی گذارند. بیاد داشته باشید، هسته ها به عنوان منبع پروتئین در بدن انسان بسیار سخت تر از میوه ها و صیفی ها و سبزی ها هضم می شوند و بسیار هم آب گرفته و فشرده اند. از خوردن بیش از حد آنها خودداری کنید و هرگز بو داده آنها را نخورید. هسته های بو داده بلافاصله در بدن تبدیل به اسید می شوند ولی خام آنها جزء منابع روغنی هستند. تذکر: وقتی از دانه ها و هسته ها به عنوان یک وعده غذایی استفاده می کنید هیچ نوع غذای فشرده دیگری نخورید.

بادام فندق

بادام هندی پسته

نارگیل (تازه یا خشک) گردو

دانه ها

مثل هسته ها، دانه ها هم منبعی سرشار از پروتئین فشرده هستند که باید همیشه خام مصرف شوند. نباید سرخ و بو داده شوند و مقدار کم آن بسیار مفید است. این ها را هم با هیچ غذای فشرده دیگری میل نکنید.

زیره کنجد

تخم کدو آفتابگردان

خشخاش

کره دانه ها و هسته ها

همیشه آنها را به صورت نپخته استفاده کنید. سرخ شده آنها تاثیر اسیدی دارد. برای هضم راحت تر آنها را با سبزیجات و صیفی جات خام مصرف کنید. مخلوط آنها را با آب به عنوان سس خوشمزه می توان استفاده کرد. بادام را باید جزء حبوبات بحساب آورد نه هسته ها. هضم کره بادام بسیار سخت است.

کره بادام کره کنجد

کره بادام هندی کره آفتابگردان

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: