کاکه تیلاز (cuke-a-Tillas) 5 دقیقه

-ذرت 1 عدد

-مایونز یا کره 1 قاشق غذاخوری

-خیار 1 عدد

-جوانه آلفا آلفا 1 پیمانه

-کاهو خرد شده 1 پیمانه

طرز تهیه:

خیار را پوست کرده و از طول به ورقه های نازک تقسیم کنید. ذرت را در ماهی تابه خشک گرم کنید تا نرم شود ولی خشک نشود. مایونز را به آن بمالید 2 یا 3 پره خیار را کنار هم بگذارید و ذرت را روی آنها قرار دهید. روی آن را جوانه و کاهو بگذارید و به آرامی بغلتانید تا به دور هم پیچیده نشوند. سس دلخواهتان را به آن بزنید. هر 3 عدد کاکه تیلاز برای 1 نفر کافی است.

پای چوپان 90 دقیقه

-کره پیمانه

-پیاز سفید خرد شده 1 عدد متوسط

-پیازچه خرد شده 5 یا 6 عدد

-کرفس خرد شده 1 پیمانه

-تره فرنگی پیمانه

-نان تست خرد شده 8 پیمانه

-مرزنجوش خشک قاشق چای خوری

-پونه خشک قاشق چای خوری

-تخم کرفس قاشق چای خوری

-پودر فلفل قرمز قاشق چای خوری

-نمک و فلفل سیاه قاشق چای خوری

-جعفری تازه خرد شده 1 قاشق غذاخوری

-آب جوش 2 پیمانه

سیب زمینی را آماده کنیم

-سیب زمینی خرد شده 8 تا 10 عدد کوچک

-برگ بو 1 عدد

-ساقه کرفس برگ دار 1 عدد

-سیر 1 دانه درشت

-کره 3 قاشق غذاخوری

-نمک و فلفل سیاه قاشق چای خوری

سیب زمینی ها را در قابلمه ای از آب سرد قرار دهید. کرفس و برگ بو و سیر را به آن اضافه کنید. درش را ببندید و بگذارید 20 تا 30 دقیقه بجوشد تا سیب زمینی ها نرم شوند. در این زمان بقیه کارها را انجام دهید.

طرز تهیه:

در ماهی تابه ای کره را آب کنید. پیاز و پیازچه و کرفس و تره فرنگی را به آن بیفزایید. سرخ کنید تا سبزی ها نرم شوند. سپس مکعب های نان و مرزنجوش و پونه و تخم کرفس و پودر فلفل و نمک و فلفل سیاه را به آن اضافه کنید. خوب به هم بزنید. دو پیمانه آب جوش را در آن بریزید و دوباره به هم بزنید. درش را گذاشته و روی شعله ای بسیار کم آن را بپزید. تا 15 دقیقه مرتب به هم بزنید.

فر را روی 375 درجه سانتیگراد از قبل گرم کنید و حالا سیب زمینی ها را آماده می کنیم: در ماهی تابه ای کوچک کره را آب کنید. سپس سیر و برگ بو را از سیب زمینی جدا می کنیم و سیب زمینی ها را در مخلوط کن می ریزیم تا له شود سپس با کره خوب مخلوط می کنیم و به اندازه کافی به آن نمک و فلفل می زنیم.

سپس موادی را که قبلا آماده کرده ایم را در ظرفی که بتوان در فر گذاشت می ریزیم. روی آن را با سیب زمینی ها می پوشانیم و به مدت 30 تا 45 دقیقه تا وقتی سیب زمینی ها خوب طلایی شوند در فر می گذاریم. سپس سس قارچ را به آن اضافه می کنیم. برای 4 تا 6 نفر کافی است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: