طرز تهیه سبزیجات کره ای و گواکامل در کوتاهترین زمان

گواکامل (Guacamole) 5 دقیقه

-آووکادو 1 عدد

-جعفری خرد شده تازه قاشق غذاخوری

-زیره قاشق چای خوری

-آویشن خشک قاشق چای خوری

-آب لیموی تازه 1 قاشق چای خوری

طرز تهیه:

آووکادو را نصف کنید. هسته آن بیرون بیاورید و گوشت را از پوست میوه جدا کنید. هسته آن را نگه دارید. در کاسه ای با چنگال آن را له کنید و با جعفری و لیمو مخلوط کنید. اگر گواکامل فورا نمی خواهید استفاده کنید هسته آووکادو را در کاسه بیندازید، مانع تغییر رنگ آووکادو می شود. می توانید روی آن را بپوشانید و در یخچال نگه داری کنید. این مخلوط را می تواند به عنوان سس برای ساق کرفس و چیپس ذرت و یا دیگر سبزیجات تازه و خام استفاده کرد. برای 1 یا 2 نفر کافی است.

سبزیجات کره ای 25 دقیقه

-گل کلم متوسط خرد شده 1 عدد

-کلم قرمز خرد شده عدد

-هویج متوسط خرد شده 6 عدد

-کدو تنبل خرد شده 2 عدد

-ماکارونی چینی (bok choy) 2 پیمانه

طرز تهیه:

گل کلم و کلم قرمز و هویج و کدو تنبل را در ظرف بخارپز سبزیجات می ریزیم. درش را می بندیم و 10 دقیقه می جوشانیم تا سبزیجات نرم شوند بوک چوی را در لحظات آخر پخت سبزیجات به آن اضافه کنید تا با هم مخلوط شوند. سپس سس را درست کنیم.

سس کره ای

-کره 2 قاشق غذاخوری

-سیر خرد شده 1 حبه

-نان تست بیات 4 تکه

طرز تهیه:

در ماهی تابه ای بزرگ کره را آب می کنیم، سیر را به کره اضافه کرده و سرخ می کنیم تا مزه کره عوض شود. در مخلوط کن نان ها را به طور یکنواخت خرد کنید و خرده های نان را با کره سیردار خوب مخلوط کنید تا کره کاملا به خرد نان ها رود.

غذا را تکمیل کنید

فر را روی درجه 500 از قبل گرم کنید. در کاسه ای بزرگ سبزیجات پخته با آن مخلوط کنید. سبزیجات را در ظرفی مخصوص فر ریخته و روی آن را با سس کره ای می پوشانیم. دو قاشق کره را ذره ذره کرده و روی آن پخش می کنیم و 5 دقیقه در فر می گذاریم. هر آنچه اضافه آمد در سوپ ها قابل استفاده است. این غذا برای 4 نفر کافی است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: