با طرز تهیه چند غذای هندی و ایتالیایی آشنا شوید

خوراک سیب زمینی هندی 40 دقیقه

-سیب زمینی ترشی پوست کنده 4 عدد

-کدوی بزرگ 2 عدد

-هویج بزرگ خرد شده 1 عدد

-لوبیا سبز تازه یا نخود فرنگی 2 پیمانه

-کره 2 قاشق غذاخوری

-نمک دریا قاشق چایخوری

طرز تهیه:

سیب زمینی ها و کدو را در ظرف بخارپز سبزیجات قرار دهید و 5 تا 7 دقیقه آنها را بپزید هر وقت کدوها پختند آنها را جدا کرده و بگذارید سیب زمینی ها باز هم بپزند. معمولا پخت سیب زمینی 15 تا 20 دقیقه بیشتر طول می کشد. سپس هویج ها و لوبیا سبز یا نخود را جداگانه بپزید. اگر از لوبیا سبز یا نخود فرنگی یخ زده استفاده می کنید هویج ها را 10 دقیقه زودتر بپزید. سپس هویج ها و لوبیا سبز یا نخود فرنگی را در ظرفی که می خواهید بریزید. سیب زمینی هندی را خرد کنید و روی آنها بریزید سپره نمک و فلفل را روی آن ریخته و خوب مخلوط کنید. اختلاف مزه صیفی ها واقعا لذیذ است. برای 2 نفر کافی است.

مارچوبه به روش ایتالیایی 7 دقیقه

-مارچوبه نیم کیلو

-روغن زیتون 1 قاشق غذاخوری

-آب لیموی تازه 1 قاشق غذاخوری

طز تهیه:

قسمت اضافی ساقه مارچوبه را ببرید. آنجا که ساقه خودش به راحتی می شکند حد فاصل بین قسمت نرم و قسمت اضافی مارچوبه است. در آبگردانی بزرگ آب بریزید و جوش بیاورید. مارچوبه ها را در آن بریزید. درش را باز بگذارید و 3 تا 4 دقیقه بپزید. از آب خارجشان کنید و در ظرفی که مایلید با روغن زیتون و آب لیموی تازه مخلوط کنید. برای 3 نفر کافی است.

براکلی با سس کره و لیمو 10 دقیقه

-براکلی با گل 3 یا 4 ساقه

-کره 2 قاشق غذاخوری

-آب لیموی تازه 2 قاشق چایخوری

طرز تهیه:

ساقه های کلفت براکلی را ببرید. ساقه ها را برای براکلی با سس تریاکی نگه دارید. در ظرف بخارپز قرارش دهید و درش را ببندید و 5 تا 7 دقیقه آنها را بپزید. براکلی وقتی پخته است که رنگش سبز روشن شود. در آبگردانی کوچک کره را آب کنید. با آب لیمو مخلوط کنید و روی براکلی ها بریزید. برای 2 نفر کافی است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: