خوردن سبزیجات راهی برای جلوگیری از پیری زودرس

از لوزالمعده برای هضم مواد قندی، نشاسته ای، ماده ای به نام آمیلاز Amilase ترشح می شود که آن نیز روی غذاهایی مثل نان، برنج، سیب زمینی، ذرت، ماکارونی و امثال آن اثر کرده و آنها را تبدیل به قند می کند و همین قند است که بعداً سوخته و به سلولهای بدن ما از جمله سلولهای پوست صورت انرژی زیاد می رساند. و بالاخره از لوزالمعده آنزیمی به نام ترپسین Tripsine ترشح می شود که کارش هضم مواد پروتئینی است و وقتی غذاهایی مثل ماهی، مرغ، گوشت گاو و گوسفند، تخم مرغ، میگو، مرغابی، غاز، بوقلمون و امثال آنها خورده می شود این پروتئین ها هضم شده بعداً تبدیل به پروتئین انسان می شود و در انساج از جمله انساج چهره ذخیره می شود یا به صورت چربی در می آید که آنهم باز ذخیره می گردد.

بدین ترتیب ملاحظه می کنید که لوزالمعده یک عضو بسیار فعال است و وقتی میوه ای مثل تشمک کاشتنی Blueberry آن را تحریک کرده به کارش نیرو می دهد و کاری می کند لوزالمعده احساس جوانی کرده و یا تمام توان خود به کار بپردازد بنابراین از این رهگذر به هرچه بیشتر جوان ماندن قیافه ما کمک کرده است.

از غذاهای دیگری که جوان ماندن چهره ما کمک فراوان می کند کرفس است. کرفس یک سبزی خوش عطر و زیبایی است و می توان آن را به انواع مختلف مصرف کرد در زمان پیشین که کاشت کرفس مرسوم نبود کرفس های وحشی را خشک کرده و از دم کرده آن به عنوان تقویت کننده اعضاء و اندامها استفاده می کردند.

در یونان قدیم یک مسابقه تهیه کرفس وجود داشته است که هرساله به کشاورزانی که بهترین کرفس ها را تهیه می کردند جایزه می دادند.

این گیاه برای اولین بار به سال 1623 به خاطر نقش آن در زیبایی صورت کاشته شد و بعداً در سال 1776 نیز کاشت آن در انگلیس مرسوم شد. که البته در کشور اخیراً از آن برای تهیه سوپ استفاده فراوانی می کردند ولی کشت این گیاه در آمریکا از سال 1880 شروع شد و تا به امروز ادامه دارد. کرفس های تهیه شده در کالیفرنیا و فلوراید شهرت جهانی دارند و بویی که از برگ ها و جوانه های آنها متصاعد می شود از سایر کرفس ها بیشتر است.

کرفس را قبل از شستن بهتر است مدتی در آب خیس کنید و سپس چند بار آن را شسته بعد به کار ببرید. کرفس را می توان در فریزر برای مدت کافی نگاهداشت کرفس را می توانید خام، پخته، مخلوط با هویج، جعفری مصرف کنید.

کرفس را سبزیهایی است که دارای سدیم طبیعی زیاد است و از این لحاظ بر نمک طعام که معدنی بوده و از سنگ یا دریا گرفته می شود رجحان فراوان دارد. نمکی که در کرفس وجود دارد باعث طراوات پوست، به خصوص در پوست صورت جوان می شود. نمک موجود در کرفس فعالیت پوست شما را افزایش می دهد، تحرک بیشتری در شما به وجود می آورد. باعث نیرومندی و قدرت عضلات می شود. اگر به هنگام راه رفتن مفاصل شما صدا می کند باعث از بین رفتن این صدا می گردد. وقتی رگهای شما در اثر رسوب کلسیم سفت و شکننده شده نمکی که در کرفس وجود دارد این سختی و سفتی را از بین می برد. گردش خون را بهتر می کند به اعضاء بدن شما از جمله سلولهای صورت شما خون بیشتری می رساند و قیافه شما برای مدتهای زیادی جوانی خود را حفظ می کند. از میوه های دیگری که باعث جوان ماندن قیافه انسان برای مدتهای مدید می شود هندوانه است. هندوانه بدن را به خوبی قلیایی می کند و در نتیجه جلوی بسیاری از عفونت ها را می گیرد. انساج بدن را جوان و فعال و پرتحرک می کند و این وضع در پوست و عضلات چهره نیز به خوبی نمایان می شود. در هندوانه مقادیر قابل توجهی کربوهیدرات، کلسیم، فسفر، آهن، ویتامین A، ویتامین و ویتامین و ویتامین و ویتامین C وجود دارد.

آبی که از راه خوردن هندوانه به بدن ما می رسد بسیار عالی، خوشمزه، مفید، نشاط آور و جوان کننده است. بنابراین در فصولی که موقع فراوانی هندوانه است سعی کنید اگر طالب حفظ جوانی چهره خود هستید هر روز یکی دو قاچ هندوانه بخورید.

البته برای جوان نگاه داشتن چهره خود باید به شدت از غصه خوردن و غمگین شدن پرهیز کنید چون وقتی یک ظرف عتیقه گرانبها شکست، شما با غصه خوردن نمی توانید آن را به حالت اول برگردانید و اگر واقعه ای رخ داد با غصه خوردن و هر لحظه آن واقعه شوم را به یاد آوردن، آن حادثه معکوس نمی شود و اثرات نامساعد آن پاک نمی شود.

برای آنکه قیافه خود را همیشه جوان نگاه دارید باید خوب بخوابید، از کم خوابیدن، شب زنده داری در مجالس میهمانی به شدت پرهیز کنید. باید عصبانی نشوید، خونسرد باشید، قضایا را سهل بگیرید فراموش نکنید که «این نیز بگذرد»

از لوازم آرایش ناشناخته که حتی بعضی از آنها به عنوان جوان نگاه داشتن چهره تبلیغ می شود پرهیز کنید. دوستان خوب داشته باشید با آنها که زیاد به معاشرتشان تمایلی رفت و آمد نکنید.

ورزش کنید، پیاده روی کنید، در هوای آرام راه بروید و بالاخره بالاتر از همه بخندید، بخندید، بخندید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: