در چه مواقعی رژیم نگیریم

برای این که از توفیق خود در رژیم گرفتن مطمئن شوید و طی یکی دو هفته کوتاه از زیبایی و تناسب اندکی که مورد نظرتان است برخوردار شوید، چند نکته، چند راهنمایی و چند ترفند را که طی سالیان دراز گرداوری نموده ام ذیلا در اختیارتان می گذارم. فرقی ندارد که رژیم شما از نوع کم کربوهیدرات، کم کالری یا تک غذایی باشد در موارد زیر از مبادرت به رژیم گرفتن جدا بپرهیزید.

*وقتی به طور غیر منتظره ای از لحاظ عاطفی هیجان زده هستید.

*وقتی تصمیم دارید تغییری کلی و بنیانی در زندگی خود پدید آورید (مثلا اسباب کشی کنید، کار جدیدی را شروع کنید، ازدواج کنید یا طلاق بگیرید، اقوام یا خویشاوندانی را که از راه دور به دیدن شما می آیند پذیرایی کنید).

*وقتی به تعطیلات می روید.

*وقتی سیگار کشیدن (یا هر نوع اعتیاد) را ترک می کنید.

*وقتی بیمار هستید.

هر یک از شرایط بالا به اعتبار اهمیت خود ممکن است سبب شود تا موفقیت لازم در رژیم گرفتنتان را دچار شکست نماید. زیرا این احتمال وجود دارد که هر یک از موارد بالا به گونه ای برایتان دل مشغولی به وجود آورد و با وقت کم و انرژی ناچیزی که رژیم گرفتن برایتان باقی می گذارد به ادامه راهتان توفیق نیابید. اندکی بگذارید تا موقعیتی مناسب که شانس موفقیت شما به حد اعلی می رسد فرا رسد. اگر فکر می کنید موردی نیست که شما را از تصمیمتان منصرف نماید همین فردا هم می توانید شروع کنید و باید شروعتان قاطعانه باشد. من به این نتیجه رسیده ام وقتی فاصله هدف و عمل زیاد شود احتمالا پروژه و کارهای مهمتری خود را تحمیل می نمایند و مرا از تصمیمی که گرفته ام منحرف می سازند.

شاید می خواهید که برنامه رژیمتان را خودتان تنظیم نمایید و شرایطی را پدید آورید که شما را به موفقیت نزدیک تر می سازد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: