نکاتی برای بهبود نتایج رژیم در طول دوره

برنامه غذایی رژیم را روی یک کاغذ یادداشت کنید تا هر گاه اراده کردید به آن دسترسی داشته باشید. در واقع از صورت غذا دو یادداشت بر می دارید یکی را به در یخچال می چسبانید و دیگری را در دفتر جیبتان نگاهداری می کنید. بنابراین به این طریق، هر گاه برای خرید به خوار و بار فروشی بروید می دانید به چه موادی احتیاج خواهید داشت یا اگر قرار است بیرون شام میل کنید از چه غذاهایی می توانید استفاده نمایید. در اکثر رژیم ها یکی از دو کار باید انجام گیرد. یا باید تعداد کالری های آن را محاسبه کنید یا وزن آن را (بر حسب گرم) در دفتر جیبی خود می توانید نحوه پیشرفت رژیمتان را یادداشت نمایید ضمنا می توانید برنامه غذایی تان را نیز وارد همین دفتر کنید. در دفترچه خود عواملی چون وزن دلخواه، مقدار کالری یا وزن غذاها را بسته به نوع رژیمی را که انتخاب نموده اید و هر چیز دیگری را که میل می کنید در آن یادداشت نمایید. آن گاه در پایان روز به لحاظ میزان کالری یا وزن خوراکی هایی که میل نموده اید محاسبه کنید. اگر بیش از میزان تعیین شده غذا میل نموده اید فرصت دارید تا فردا به جبران آن بپردازید. موفقیت و نحوه پیشرفت خود را در جدولی نشان دهید. وقتی مشاهده کنید که با گذشت ایام وزن شما همچنان کاهش می یابد احساس خوبی به شما دست خواهد داد.

مجددا به شما اصرار می ورزم، قبل از شروع کردن رژیمتان، برای مشورت به پزشکتان مراجعه نموده و نظر او را در این مورد جویا شوید. بدیهی است قبل از این که مصمم به کاستن وزن خود شوید باید در شرایط جسمی خوبی باشید. هر نوع رژیم گرفتن نوعی تغییر محسوب می شود و هر نوع تغییری بر بدن فشار وارد می سازد، علاوه بر این، طبیب شما می تواند در صورت وجود مشکلاتی که به طریقی با کاستن وزنتان ارتباط پیدا می کند ردیابی نموده و شما را از آن آگاه سازد. به طبیبتان بگویید در شرف رژیم گرفتن هستید و وی را در جریان برنامه غذایی خود بگذارید.

بالاخره 5 راهنمایی دیگر نیز برای انجام دادن رژیمتان ذیلا از نظرتان می گذرد. آنها را به مورد اجرا بگذارید و به آها عمل کنید. راه به سوی موفقیت پر از خوشحالی و تندرستی است.

*هر روز یک دراژه مولتی ویتامین میل نمایید.

*به اندازه کافی بخوابید.

*مقدار زیادی آب میل کنید.

*از نمک حتی المقدور کمتر استفاده کنید.

*از تمرین های ورزشی طولانی اجتناب ورزید.

اگر بر حسب اتفاق ناپرهیزی کردید و مقتضیات رژیمتان را نادیده گرفتید، فورا به آن بازگردید و برای بقیه مدت دستورالعمل رژیم را مو به مو اجرا نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: