رژیم دکتر اتکینز جهت کاهش وزن سریع

دکتر اتکینز که خود متخصص بیماری چاقی است این رژیم را برای افرادی ابداع نمود که بخواهند به سرعت از وزن خود بکاهند. او رژیم ابداعی خود را انقلابی می خواند که ممکن است شما نیز پس از آزمون آن با وی هم عقیده شوید. اگر تاکنون رژیم های کم کالری را بدون توفیق انجام داده اید، با رژیم دکتر اتکینز هر قدر و هر چند بار در روز که مایل باشید می توانید غذا میل نمایید. می توانید غذاهایی را میل نمایید که تاکنون برایتان غیر مجاز اعلام شده بود مانند: استیک، کره، کرم، پنیر، مایونز و سایر غذاهای غنی. با وجود این می توانید مقدار زیادی نیز لاغر شوید. به طوری که بیشتر افراد می توانند در هفته اول 5 تا 10 پوند (تقریبا 2.250 تا 4.5 کیلوگرم) و در هفته های بعد 2 تا 5 پوند (تقریبا 1 تا 2.250 کیلوگرم) وزن کم کنند!

تئوری دکتر اتکینز در مورد کاهش وزن (اگر چه ضد و نقیض است) کربوهیدرات ها را سبب چاقی می داند. او در هفته اول مصرف هر نوع کربوهیدراتی را ممنوع می کند و آن گاه در هفته دوم مصرف اندکی کربوهیدرات را مجاز می کند و سپس در هفته سوم این مقدار مجددا اندکی بیشتر افزایش می یابد و اگر با روش دکتر اتکینز پیش روید هرگز نخواهید در طول عمرتان کربوهیدرات مصرف کنید. توجه دکتر اتکینز در رژیم خود بیشتر به مصرف چربی و پروتئین متمرکز شده است. بنابراین هر چه بخواهید میل می کنید و باز لاغر می شوید.

رژیم دکتر اتکینز برای اولین بار در سال 1970 در مجله وگ به چاپ رسید. مدت رژیم دکتر اتکینز 16 روزه است که اگر طبق دستورالعمل پیش روید، ظرف این مدت باید چیزی حدود 10 تا 15 پوند (تقریبا 4.5 تا 5.5 کیلوگرم) لاغر شوید. رژیمی که من در اینجا برایتان نقل می کنم اندکی تغییر یافته است. البته این تغییر به این دلیل عارض شده است که افراد بسیار چاقی که می خواهند بیش از 10 پوند لاغر شوند بتوانند از عهده تصمیم خویش برایند ولی با این وجود صرف نظر از این که چقدر می خواهید وزن کم کنید شما نیز می توانید از این رژیم استفاده نمایید. اگر می خواهید کمتر از مقدار فوق (10 پوند یا حدود 4.7 کیلو) لاغر شوید، هر مرحله را فقط برای مدت 4 روز رژیم بگیرید و اگر قرار است بیشتر لاغر شوید مدت یک هفته رژیم گرفتن در هر مرحله را توصیه می نمایم. آخرین نکته این است که دکتر اتکینز توصیه می کند قبل از شروع رژیم بایستی بوسیله طبیبتان چک آپ (معاینه کامل) شوید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: