راهنمای پر کردن جداول رژیم غذایی

نام رژیم گیرنده: ممکن است در هر خانواده چند نفر مبادرت به رژیم گرفتن نمایند. لذا ضروری است که هر کس نام خود، رژیم انتخابی و تاریخ شروع رژیم خود را به طور مجزا در بالای جدول یادداشت نماید.

تاریخ: در ستون تاریخ روز و ماه رژیم را یادداشت نمایید.

صبحانه ، نهار، شام: هر ستون دارای دو بخش است که با علامت 1 و 2 مشخص شده است. ممکن است رژیمی را انتخاب کنید که در آن استفاده از 6 وعده غذا استفاده شده است. بنا به نوع رژیمی که استفاده می کنید می توانید میزان کربوهیدرات گرم یا میزان کالری آن را در هر ستون یادداشت کنید. اگر رژیم شما دارای 3 وعده غذا است میزان کربوهیدرات گرم یا میزان کالری آن را در ستون اول بنویسید و ستون دوم را خالی بگذارید. در ستون جمع، جمع کربوهیدرات گرم یا جمع مقدار کالری مصرفی روزانه را یادداشت نمایید.

مولتی ویتامین: در صورتی که دکترتان استفاده از روزانه یک قرص مولتی ویتامین را توصیه نموده است، در هنگام استفاده در جدول علامت بگذارید.

ورزش: طبعا در اینجا منظور از ورزش نرمش است. روزانه چند دقیقه نرمش کنید. کسانی که از رژیم های سریع سه چهار روزه استفاده می نمایند بایستی از هر نوع ورزش شدید بپرهیزند روزانه حداکثر 10 تا 15 دقیقه ورزش برای این دسته توصیه می شود. افراد دیگر به هر ترتیب ضمن رژیم، باید از ورزش های سنگین اجتناب نمایند. اما اگر صرفا برای لاغر شدن از نرمش و ورزش تواما استفاده می کنید ابتدا با طبیب خود مشورت نمایید و جمع دقایق توصیه شده را در ستون ورزش بنویسید.

خواب: در متن کتاب بکرات گفته شد قبل از شروع هر رژیم، جزئیات رژیم را به اطلاع طبیب خود برسانید و در مورد میزان خواب نظر او را جویا شوید آن گاه ساعاتی را که در شبانه روز می خوابید در ستون مربوطه یادداشت نمایید.

وزن: قبل از شروع رژیم خود را وزن کنید و در قسمت وزن در شروع رژیم یادداشت نمایید. آن گاه اگر رژیم شما سه روزه است در پایان سه روز خود را وزن کنید و حاصل را در قسمت وزن در سه روز اول یادداشت نمایید و تفاوت وزن کسر را در قسمت تفاوت یادداشت کنید. طبیعی است که کلیه وزن ها بر حسب کیلوگرم یادداشت خواهد شد. لازم به تذکر است که همواره بایستی از یک نوع ترازو استفاده شود. مثلا اگر ترازو در اختیار ندارید و خود را در نزدیک ترین دراگ استور وزن می کنید یادتان باشد حتی المقدور خود را همیشه در همان دراگ استور وزن کنید و یک نوع لباس بپوشید تا تفاوت وزن لباس، کفش و غیره باعث اختلاف نشود. وزن های داده شده در جدول های وزن ایده آل، بدون کفش و لباس سنگین و در هیئتی است که استحمام می کنید. این تفاوت را نیز در نظر بگیرید.

تخلفات: تا جایی که ممکن است سعی کنید از مقتضیات رژیم خود تخطی ننمایید ولی اگر به هر دلیل ناپرهیزی کردید بد نیست تعداد ناپرهیزی های خود را یادداشت کنید و مقدار کالری اضافی یا کربوهیدرات مصرفی آن روز را (اگر ممکن است) در جدول منعکس نمایید.

تذکر 1: همان طوری که گفته شد ممکن است یک یا چند نفر، با زمان های مختلف در یک خانواده رژیم بگیرند. بنا به نوع رژیم تعداد 18 جدول برای کسانی که رژیم های 3 تا 15 روزه و تعداد 10 جدول برای کسانی که رژیم های تا 30 روزه و تعداد 7 جدول برای کسانی که رژیم های تا 45 روز را انتخاب نموده اند پیش بینی شده است. بنابراین چند نفر می توانند به سهولت هر نوع رژیمی را که بخواهند انتخاب کنند و اطلاعات لازم را در جدول مربوط به خودشان در زمان حال یا آینده مورد استفاده قرار دهند. ممکن است شما در حال حاضر یک رژیم سه روزه فوری را انتخاب کنید و 6 ماه بعد یک رژیم طولانی 45 روزه یا حتی بیشتر را (که در این صورت صرف نظر از صفحه مربوط به اطلاعات شخص را که شامل، اطلاعاتی نظیر شرایط جسمی، علل موفقیت یا عدم موفقیت اندازه های قبل و بعد از رژیم نیز می گردد) به عنوان دنباله رژیمتان در صفحات بعد یادداشت نمایید. گاهی این صفحه حاوی اطلاعات شخصی قبل از جدول و گاهی بعد از جدول آورده شده است (البته در مورد رژیم های بیش از 15 روز) این عمل صرفا به دلیل سهولت ثبت اطلاعات صورت گرفته است و هیچ دلیل خاص دیگری ندارد.

تذکر 2: در هر قسمت اطلاعات لازم را یادداشت کنید. در مربع های بزرگ که با خطوط درشت مشخص شده اند در اولی مقدار وزن قبل از رژیم، در دومی مقدار وزن ایده آل که با در نظر گرفتن قد و استخوان بندی خود، از جدول صفحه 57 استخراج نموده اید یادداشت کنید و در مربع سوم وزن اضافی خود را بنویسید. در جدول پایین صفحه نیز اندازه های قبل و بعد از رژیم تفاوت حاصل در پایان رژیم را یادداشت کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: