آیا عدم رعایت نکات مربوط به سلامتی علت اصلی ابتلا به سرطان است؟

چرا افراد سیگاری ژاپنی بیشترین مصرف سیگار در دنیا را دارند و با این وجود کمترین نرخ سرطان ریه در جهان را نیز دارند؟ چرا مصرف سیگار در آمریکا تا حد زیادی کاهش یافته است اما میزان ابتلا به سرطان ریه افتی نداشته است؟ نرخ سیگاری ها نسبت به سیگاری های بیست و سه سال پیش به نصف کاهش یافته است. اگر سیگار باعث سرطان می شود و میزان سیگاری ها نصف شده است پس چرا میزان سرطان ریه نصف نشده است؟

انتظار داشتیم میزان سرطان ریه کاهش یابد اما چنین نشد اعداد می گویند چنین نشده است. چرا درصد زیادی از مبتلایان سرطان ریه هرگز سیگاری نبوده اند؟ چرا بیشتر سرطان های پوست در کسانی ظاهر می شود که بیشتر وقتشان را در فضاهای بسته می گذرانند؟ تا قبل ازسالهای 1900 سرطان پوست خیلی کم بوده است در حالی که در آن زمان بیشتر مردم در فضای آزاد کار میکردند.

چیزی که این اعداد آشکار می کنند این است که عوامل دیگری روی سرطان تاثیر دارند، چیزی که مدل های کنونی سرطان نمی توانند آن را توصیف کنند و در واقع نکته ای است که عمدا نادیده گرفته می شود. فقط وقتی به سبک زندگی و بخصوص تغذیه این افراد مبتلا دقت کنیم می توانیم دلیل ابتلا و رشد این سرطان ها را پیدا کنیم. به خصوص با افزایش میزان مصرف غذاهای با منشا حیوانی و فرآوری شده و

کاهش غذاهای با پایه گیاهی.

با مقایسه تغذیه امروز با گذشته می بینیم که در گذشته 95 درصد تغذیه انسان براساس گیاه بوده است:

درصد کالری در گذشته

غذاهای حیوانی5 درصد

غذاهای فرآوری شده0 درصد

غذاهای کاملا گیاهی95 درصد

درصد کالری در حال حاضر

غذاهای حیوانی42 درصد

غذاهای فرآوری شده51 درصد

غذاهای کاملا گیاهی7 درصد

در حالی که امروز میزان مصرف غذاهای گیاه پایه فقط 7 درصد است به زبان دیگر، کشورهای صنعتی باعث شده اند رژیم تغذیه آدم ها وارونه شود و مشخص است که دلیل رشد سرطان با این تغییر شدید در سبک تغذیه مرتبط است. در اینجا خلاصه ای از تفاوت های رژیم غذایی گیاهی و غذاهای با منشا حیوانی و فرآوری شده را می بینیم:

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: