سرطان ،زنگ خطری برای تغییر سبک زندگی

هر مشکلی و هر ناراحتی یقینا یک فرصت است برای اینکه بر نادانی و جهل ذهن شستشو شده خودمان غلبه کنیم و سبک زندگی خود را عوض نموده و شروع به دیدن فرصت های جدید کنیم.

سرطان یک مجازات نیست بلکه انعکاسی از نظام باورهای خودمان است. تا وقتی سرطان نگیرید نمی دانید این نظام باور چیست. وقتی سرطان می گیرید نگویید خدایا به خاطر چه چیزی این چنین مجازات می شوم؟دچار سرطان شدن فقط به شما نشان میدهد که نظام باورهایتان درست نیست و از شما حمایت نمی کند.بنابراین به جای سرزنش خودتان به خاطر سرطانی که گرفته اید خیلی بهتر است که سرطان را به عنوان آینه در نظر بگیرید. این آینه به شما میگوید که باورهایتان که بر اساس آنها زندگی می کنید هر چه هست از شما حمایت نمی کنند و به دردتان نمی خورند.

بنابراین به جای اینکه به سرطان لعنت بفرستید و آن را سرزنش کنید و نسبت به آن خشمگین شوید در واقع باید یک روحیه کاملا متفاوت به خود بگیرید. سرطان یک زنگ بیدارباش است. هدیه واقعی سرطان اینست که یک زنگ بیدارباش است که به شما میگوید همین الان باید تغییر کنید و این تغییر باید عمیق و دائمی باشد. بیماران سرطانی باید سبک زندگی خود را تغییر دهند. وقتی سرطان می گیرید شرایط سرطان گرفتن در بدنتان فراهم شده است و الان لازم است آن را تغییر دهید.

تغییر سبک زندگی در عمل سخت ترین کاری است که می توان انجام داد. بیمار باید قانع شود که اگر سبک زندگی اش را تغییر ندهد نمی تواند درمان شود.

در مورد بیمار سرطانی که می گوید "میخواهم سیگار کشیدن را ادامه دهم و مثل همیشه بخورم و بنوشم و زندگی کنم" باید با او خداحافظی نمود و نباید در مرگ این فرد شریک شد. در این دنیا آدم های زیادی هستند که بعضی سالم اند و بعضی بیمار، خیلی ها با وجودی که می دانند عمل نمی کنند و این واقعا ناراحت کننده است.

شما میدانید برای سلامتی خود چه چیزی باید بخورید و با وجود این یک کاسه چیپس و شیرینی را بر میوه ترجیح میدهید و این عمل کردن به چیزی که میدانیم واقعا یک چالش سخت است زیرا ریشه تغییر کردن و عوض شدن "عمل کردن" است. برای رسیدن به نتیجه باید عمل کنید. بیشتر حاضریم هرکاری انجام دهیم تا مانع تغییر وضعیت شخصی خودمان شویم. به جای این که از نتیجه تغییر لذت ببریم برای

فرار از رنج تغییر هر کاری انجام می دهیم.

همه ما میدانیم که تغییر چقدر سخت است. اول سال نو به خودمان قول میدهیم که در طول سال وزن خود را کم کنیم و سیگار را ترک کنیم. ولی هر چیزی که می خواهیم در زندگی تغییر دهیم عوض نمی شود و هنوز مثل روز اول است.

اگر به شما یک قرص جادویی نشان داده شود که میتواند همه مشکلات و بیماری های شما را حل کند اما این عوارض را دارد؛ موهایتان میریزد، استفراغ میکنید، به خاطر تاثیر شیمیایی این قرص احساس بیماری و ناراحتی می کنید و به خاطر این قرص دچار وضعیتی سخت و وحشتناک می شوید، شما آن قرص را میخورید چون فقط آن را قورت می دهید و لازم نیست کار دیگری انجام دهید. اما طب طبیعی از شما میخواهد ورزش کنید، عرق کنید، رژیم غذایی خود را عوض کنید، تمرین تنفس کنید و برای رسیدن به یک سبک زندگی سالم شما مجبورید تغییرات زیادی را بپذیرید به همین خاطر تک تک اشخاص همیشه ترجیح می دهند اول قرص جادویی را انتخاب کنند و بعد اگر جواب نگیرند به سراغ تغییر سبک زندگی خود میروند و چیزهایی که باعث بیماری اشان می شود را تغییر می دهند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: