اهمیت وعده های غذایی در دوران درمان سرطان

شما قادر هستید حتی در دوران درمان سرطان هم آشپزی کنید. البته از کمک دوستان و اعضای خانواده، پرستار یا مددکار اجتماعی )برای کسانیکه تنها زندگی

میکنند( نیز در خرید و تهیه وعده های غذایی استفاده کنید.

اگر بیش از حد تلاش کنیم، ریسک خستگی بالا میرود. نیازی نیست تا با فعالیت و تلاش بیش از حد دنیا رو تسخیر کنیم. بین فعالیت ها باید به بدن استراحت داد تا بهبود یابد. خانم دانته

گاهی اوقات تغییرات در بدن می تواند سبب اصلاح رابطه شما با مواد غذایی گردد. کم یا زیاد شدن وزنتان ممکن است باعث شود که دیگر ظاهر خود را نپذیرید. اگر شما منع مصرف برخی مواد غذایی را دارید، ایده بیرون غذا خوردن و یا به اشتراک گذاری یک وعده غذایی با دوستان یا خانواده ممکن است دیگر مناسب شما نباشد.

از آنجاییکه من بیشتر اوقات نمی توانستم در رستوران غذا بخورم، در فضای خارج از منزل غذا خوردن با شوهرم به یک رویداد نادرتر از قبل تبدیل شد. به نظر من، این فقط یک تغییر در خلق و خوی و رفتار نبود، بلکه یک تغییر سبک زندگی بود. اما باز هم باعث عصبانیت من میشود که دیگر نمیتوانم مانند قبل در کنار خانواده یا دوستان به رستوران بروم. خانم مونا

اگر شرایط روحیتان سخت تر شد، با یک شخص قابل اعتماد صحبت کنید. از مشاوره های دوستان نزدیک یا روان درمانگر، مشاور مذهبی و یا معنوی نیز میتوانید استفاده کنید.

بسیاری از مردم این کار را بسیار مفید می دانند. حتی صحبت کردن با دیگر بیماران سرطانی ، هم به صورت فردی، هم در یک گروه پشتیبانی و یا آنلاین در کاهش فشار روحی شما بسیار موثر است. آگاهی از این که دیگران هم در حال حاضر در وضعیت مشابه شما هستند، واقعا میتواند به شما کمک کند. پیوستن به یک گروه پشتیبانی که در آن بتوانید حالات روحی خود را بیان کنید و برای انطباق بیشتر با شرایط خود در زمینه روشهای درمانی و رژیم غذایی ایده بگیرید، حائز اهمیت است.

توصیه ها :

  • در مورد مشکلات تغذیه قبل از شروع درمان اطلاعات بدست آورید. هر چقدر در این زمینه اطلاعات بیشتر داشته باشید، کنترل بیشتری روی مسائلی که در انتظارتان است، خواهید داشت.
  • مدیتیشن و یا دعا را در نظر داشته باشید. شما را آرامتر میکند و استرس شما را کم میکند.
  • بدانید که احساسات شما تغییر میکند و دائمی نیست.. میآیند و می روند. اگرچه احساسات منفی قوی امروز به شما هجوم آورده ولی دائمی نیست، مطمئن باشید که حالتان فردا بهتر میشود.
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: