اطلاعات تغذیه ای در هر وعده غذایی:

کالری 495 ، چربی 32 گرم، کربوهیدرات 29 گرم، فیبر 2 گرم، پروتئین 22 گرم.

سوپ سبزیجات ریشه ای

هلن سوو، یک پرستار بیماران سرطانی است که طرز تهیه این سوپ سبزیجات را به شما پیشنهاد می کند.

این سوپ براحتی خورده میشود. کالری و پروتئین آن بالاست. این سوپ را به مقادیر بیشتر تهیه کنید و اضافی آن را در فریزر قرار داده تا به سادگی بتوانید دوباره گرم کرده و مصرف کنید. اینکار در دوران درمان بیماری که بی انرژی هستید، بسیار آسان و موثر است.

مواد لازم برای تهیه سوپ سبزیجات ریشه ای

2 قاشق غذا خوری کره، 1 پیاز متوسط خرد شده، 2 قاشق چای خوری نمک، 2 عدد شلغم متوسط پوست کنده و خرد شده، 2 عدد سیب زمینی شیرین پوست کنده و خرد شده، 2 عدد هویج متوسط پوست کنده و خرد شده، 5 فنجان آب مرغ، 1 فنجان آب، گوشت گاو بدون چربی 225 گرم، 1 قاشق سوپخوری پیازچه خرد شده، 3 قاشق سوپخوری جعفری خرد شده تازه، 3 قاشق سوپخوری پنیر پارمزان رنده شده، 1/4 قاشق چایخوری فلفل سیاه.

طرز تهیه سوپ سبزیجات ریشه ای

ابتدا کره را در یک قابلمه روی حرارت متوسط ذوب کنید. بعد به آن پیاز و (1/2 قاشق چایخوری) نمک اضافه کنید. حدود 2 دقیقه تفت دهید و سپس شلغم، سیب زمینی شیرین، هویج، آب مرغ و آب را بیافزایید. صبر کنید تا به جوش بیاید. حرارت را کم کرده و بگذارید 10 تا 15 دقیقه روی حرارت بماند.

در این مدت، برای آماده سازی کوفته قلقلی ها، مخلوط گوشت گاو، پیازچه، جعفری، پنیر، 1/2 قاشق چایخوری نمک و فلفل را در یک کاسه کوچک به آرامی همزده و بعد به شکل 36 عددگلوله 5 میلی لیتری ) 1قاشق سوپخوری) درآورده و کنار بگذارید.

سوپ را داخل مخلوط کن ریخته و بصورت پوره درآورید. بعد با صافی چندین بار صاف کرده و به قابلمه منتقل کنید و روی حرارت کم قرار دهید. پس از به جوش آمدن، کوفته قلقلی ها را داخل سوپ بریزید و اجازه دهید تا کاملاً بپزند (حدود 4 دقیقه)

این مقدار مواد اولیه برای 6 کاسه سوپ کافی است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: