تاثیر شگفت انگیز عسل بر طول عمر

عسل و طول عمر

عسل هم دواست هم شفابخش و اکسیر طول عمر نیز می باشد. عسل عمر را طولانی می کند و به تقویت هریک از اعضاء و احشاء بدن می پردازد، خستگی را برطرف می کند و در افزایش نیروی جوانی و قدرت بدنی دخالت مستقیم دارد عسل دوران جوانی را طولانی می کند و قادر است رادیکالهای آزاد در بدن را خنثی کند. بنابراین غذایی بسیار مهم ضد پیری به شمار می رود. توصیه شده است برای حفظ سلامت نشاط جوانی و طول عمر هر روز یک الی دو قاشق مرباخوری عسل خورده شود.

رادیکالهای آزاد نتیجه و پس مانده فعالیت و کار سلو.لهای بدن است آنها وقتی که با سلولهای سالم رو به رو می شود آنها را به شدت آزار می دهد و از کار می اندازد و مانع فعالیت طبیعی و سالم سلول می شود و اگر این رادیکالهای آزاد مدت های مدیدی در بدن ما به خرابکاری بپردازند باعث ضعیف شدن شدید بدن و هجوم بیماریها به پیکر انسان می گردند.

مردم قدیم نیز عسل را عامل تجدید جوانی و طول عمر می دانستند. در یکی از کتابهای فلسفی هند به نام «کتاب زندگی» یک معجون مخصوص سلامتی و طول عمر ذکر شده که شیر و عسل یکی از اجزای آن معجون است. یونانیان قدیم عقیده داشتند که عسل خستگی را زایل می کند و پیری را ناشی از خستگی مفرط می دانستند و عقیده داشتند که خوردن عسل پیری را به تاخیر می اندازد.

فیثاغورث فیلسوف و ریاضی دان مشهور دوست داشت به طور صریح بگوید که اگر توانسته است در عمر پیش رود به شکرانه خوردن عسل بوده است. در مناطق که کارشان زنبور داری  و پرورش زنبور عسل است بیشتر عسل مصرف می کنند عمر ساکنین آن بیشتر از سایر مناطق است. زنبورداران معمولااز سلامتی و زندگی طولانی به خاطر خوردن عسل و کار سالمشان در طبیعت برخوردارند و تا کهولت کامل زندگی خوبی را می گذرانند. آنها نسبت به بیماریهای مختلف مصونیت دارند. یکی از زنبورداران می گوید: «من 30 سال زنبورداری کرده ام و عسل خورده ام از روی تجربه خود و مشاهدات کسان دیگر که از عسل استفاده کرده اند، می توانم بگویم هرگز زنبورداری را ندیده ام که از نوعی ناراحتی کلیه رنج ببرد. همه آنها رنگ و روی گشاده و قوه بینایی خوب دارند و هرگز دچار سکته قلبی نشده اند و در میان دوستانی که عسل می خورند سرطان فوق العاده کم و نادر است»

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: