شربت آب پرتقال با عسل

الف) نصف لیوان آب پرتقال و نصف لیوان آب نارنگی را با مقداری عسل مخلوط نموده و پس از سرد شدن در یخچال با انداختن تکه های یخ در آن مصرف نمایید.

ب) یک زرده تخم مرغ را هم زده و با یک لیوان آب پرتقال مخلوط و مقداری عسل و کمی خامه به آن افزوده مصرف نمایید. می توانید از مخلوط کردن آب پرتقال و عسل هم شربت تهیه نمایید.

شربت سیب و پرتقال

نصف لیوان آب سیب را در نصف لیوان آب پرتقال و قدری عسل مخلوط کرده و در موقع مصرف یک پر پرتقال برای تزئین در لیوان می اندازیم.

شربت به لیمو با عسل

به را تمیز شسته و آن را چهار قسمت کنید و سپس آب آنرا بوسیله آبمیوه گیری گرفته و پس از صاف کردن با قدری آب و عسل و آب لیمو در مخلوط کن مخلوط کرده و پس از سرد شدن در یخچال مصرف کنید.

شربت آب هندوانه با عسل

شربت آب هندوانه با عسل که با مخلوط کردن آب هندوانه و عسل بدست می آید در تابستان شربت گوارایی است.

یک نوع نوشیدنی لذیذ

نصف لیوان آب سیب را با نصف لیوان آب پوره شاتوت مخلوط و مقداری عسل جهت شیرین شدن به آن اضافه کرده و در آخر مقداری جوز هندی روی آن پاشیده، تکه های یخ در لیوان می اندازید و مصرف می نمایید.

پالوده توت فرنگی با عسل

نیم کیلوگرم توت فرنگی را بعد از له کردن با چنگال با قدری عسل مخلوط نموده و بعد از سردشدن مصرف نمایید.

شربت عسل و توت فرنگی

یک و نیم لیوان شیر را با نصف لیوان توت فرنگی له شده و قدری عسل مخلوط کرده و پس از افزودن مقدار کمی نمک خوب به هم زده و تناول نمایید.

شیر و عسل

عسل به علت داشتن مواد معدنی اگر همراه شیر مصرف شود یک غذای کامل را تشکیل می دهد. بعضی از محققین تاکید می کنند که به مدت 12 هفته می توان به عنوان غذا فقط از شیر و عسل و ویتامین استفاده نمود بدون اینکه در بدن هیچگونه کمبودی از نظر مواد غذایی پدیدار شود.

مخلوط شیر و عسل از مغذی ترین و شفا بخش ترین غذاها بوده و مصرف آن برای همه مخصوصاً اطفال نافع است زیرا سریع الجذب بوده و به آسانی هضم می گردد چنانچه دو قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان شیر گرم یا سرد حل نموده و بنوشید یک نوشابه بی نهایت مقوی و دلچسب است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: