کیک عسلی خوش طعم

مواد لازم : آرد بی نمک : 550 گرم، عسل : 300 گرم، کره : 60 گرم، تخم مرغ : یک عدد، جوش شیرین 2/1 قاشق چایخوری

چای غلیظ : 4/3 فنجان، میخک رنده شده : 10 عدد، شکر : 2/1 فنجان.

طرز تهیه : عسل را 25 الی 30 درجه سانتیگراد گرم کرده نرم شده، شکر، تخم مرغ، چای شیرین را اضافه کرده آن را هم بزنید تا به صورت خمیر در آید. خمیر حاصله را در قالب یا ظرف مخصوص کیک که با 20 گرم کره چرب شده قرار داده و آن را داخل فر کاملاً داغ با حرارت 200 درجه سانتیگراد بپزید.

کیک عسلی نارگیل

مواد لازم : آرد گندم سبوس دار نیم کیلوگرم، عسل نیم کیلو، کشمش بی دانه 250 گرم، آب نارگیل یک فنجان

طرزتهیه : عسل را در آب نارگیل حل کرده و با آرد و کشمش مخلوط کنید تا به صورت خمیر سفتی در آید سپس آن را در قالب های مخصوص کیک قرار دهید تا شکل بگیرد پس از پختن آن را از قالب خارج کرده و روی کیک را با پودر نارگیل، خامه گیاهی و زعفران تزئین کنید.

نان خامه ای عسلی

مواد لازم : آرد سبوس دار یک کیلوگرم، عسل نیم کیلوگرم، خامه گیاهی 2 تا 3 لیوان، آب به مقدار کافی، میخک و هل و نمک به مقدار کم

طرز تهیه : آرد را با عسل یا شیره خرما و آب به صورت خمیر سفت در آورید و نمک میخک و هل را به آن اضافه نمایید و بهم بزنید سپس خمیر را به قطعات کوچک تقسیم کرده و با دست خوب مالش دهید و بعد روی تخته صاف با مقداری آرد به طوریکه از چسبندگی خمیر به تخته جلوگیری شود بریزید و خمیر را به صورت لایه نازک در آورید و بعد خامه گیاهی را با مقداری عسل مخلوط کرده به صورت زیکراک روی آن بریزید و بعد خمیر را لوله کرده و روی آن را با پوشش نازکی از عسل بپوشانید و برای تزئین آن می توان از مقداری پودر نارگیل استفاده نمود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: