مکانیسم اثر و خطرات و صدمات احتمالی رژیم دکتر اتکینز

به علت دریافت ناکافی مواد کربوهیدراتی و سوخت ناقص چربی های فراوان مصرفی، مواد کتونی در بدن انباشته می شوند که از یک طرف به علت تأثیر بر مرکز اشتها، باعث کاهش اشتها و عدم رغبت به غذا خوردن در رژیم گیرندگان می شود و از طرف دیگر کلیه ها را تحت تأثیر قرار داده و دفع اسید اوریک حاصل از تجزیه ی مواد پروتئینی حاوی پورین را مهار می کند.

بدین ترتیب حجم اسید اوریک در خونو مایعات بد افزایش یافته و در افراد مستعد برای ابتلا به بیماری نقرس، باعث ایجاد این بیماری یا حمله شدید آن می شود. مصرف بدون محدودیت انواع روغن ها و چربی های حاوی اسید اشباع شده، سطح تری گلیسرید و کلسترول به ویژه کلسترول بد یا LDL را افزایش داده و سطح کلسترول خوب، یعنی HDL  را کاهش می دهد که خود زمینه ساز و ایجاد کننده ی گرفتگی عروق خونی، فشار خون، بیماری های قلبی، کلیوی و سکته های مغزی می باشد.

عوارض دیگری که می توانند در اثر پیروی از این روش کاهش وزن یا رژیم های مشابه ایجاد شوند عبارتند از : یبوست شدید، هموروئید، بدبویی نفس، ریزش مو، اختلال کار کبد، عصبانیت شدید و عدم تحمل دیگران و دهها عارضه و صدمات دیگر.

در ضمن افرادی که به موازات اجرای چنین برنامه ی نامتعادل و نامناسبی، مکمل های ویتامینی و املاح دریافت نمی کنند، به گرسنگی های پنهان سلولی و تبعات ناشی از تخلیه ی کامل ذخیره بدن از این مواد حیاتی و بیماری های ناشی از آن دچار خواهند شد.

دکتر اتکینز خود قربانی برنامه غیراصولی که خودش طراحی کرده بود، گردید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: