رژیم دکتر اندرو ویل :

طبق نظر دکتر ویل، هرچه ما مصرف می کنیم روی سلامت تأثیر زیادی دارد و رژیم غذایی تنها یک جنبه از زندگی ما را تشکیل می دهد، در حالی که سلامت و شادابی روح و جسم ما به عوامل متعددی بستگی دارد. مصرف قرص لاغری یک رویه طبیعی نیست و ممکن است عوارض ناگواری در پی داشته باشد. کاهش وزن تدریجی که مد نظر بیشتر متخصصان تغذیه است، یک روش کاملا ایمن، بی خطر و معقول به حساب می آید. باید گفت تغذیه یک علم است و اگر به صورت علمی، وزن کم کنید، حتماً موفق خواهید شد و هیچ گونه جای شکی وجود ندارد.

در روش های علمی لاغری به نوع غذا و انواع کربوهیدرات ها، چربی ها و پروتئین ها توجه می شود علم تغذیه می تواند به لاغری شما کمک کند بدون آن که آسیب ببینید. دکتر ویل رژیمی را برای کاهش وزن پیشنهاد می کند که به تازگی به عنوان رژیم مدیترانه ای هم شهرت پیدا کرده است.

این رژیم در اسپانیا، جنوب، فرانسه، ایتالیا، یونان و قسمتهایی از خاورمیانه متداول است. در این رژیم، گوشت قرمز وجود دارد، اما محور اصلی غذا را تشکیل نمی دهد. حالا به رژیم دکتر ویل توجه کنید :

کربوهیدرات ها: این مواد حدود 50-60 درصد کالری شما را تامین خواهند کرد و تا حد امکان باید از طریق غلات و سبزیها( که کربوهیدرات پیچیده در آنها زیاد است) به بدن برسد. این کربوهیدرات ها، گلوکز (قند) را به آرامی و کم کم وارد جریان خون می کنند و نمی گذارند به طور ناگهانی قند خون افزایش یابد. از موادی که حاوی کربوهیدرات های خوب هستند می توان به سیب، لوبیا، جو و نان حاوی غلات اشاره کرد. برنج سفید باید کمتر مصرف و از برنج قهوه ای استفاده شود زیرا بتدریج گلوکز را وارد بدن می کند.

چربیها : در این رژیم حدود 30 درصد کالری از چربیها به دست می آید که عمده آن باید از روغنهای تک اشباعی مثل روغن زیتون و غذاهای حاوی امگا-3 باشد مثل ماهی (سالمون، ساردین و ... ) دانه های روغنی و گردو.

پروتئین : پروتئین باید حدود 10-20 درصد رژیم غذایی را در بر بگیرد و به جای پروتئین حیوانی از پروتئین گیاهی (مثل حبوبات و سویا) استفاده شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: