آیا داشتن یک زندگی سالم تا 120 سالگی جالب نیست ؟ مشکل آنجاست که این نوع از زندگی کمی محال به نظر می رسد . بدون در نظر گرفتن چند فرد روستایی در دنیا ، میانگین امید به زندگی در دنیا 79 سال است که وقتی به آن فکر می کنم شاید چندان هم زیاد نباشد . یکی از راهکارهایی که می تواند شما را به یک زندگی سالم و طولانی نزدیک کند ، مصرف مواد غذایی سالم است . پس اجازه دهید با هم نگاهی به بهترین خوراکی های افزایش دهنده ی عمر بیاندازیم .

 

شکلات

 

بله رازهای عمر طولانی شامل ورزش ، رژیم غذایی سالم و شادی در کنار شکلات می باشد ! اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم ، شکلات تلخ راز طول عمر است . بساری معتقدند شکلات برای سلامتی مضر می باشد اما شکلات تلخ را اگر به اندازه مصرف کنید ، فواید زیادی برای سلامتی به همراه دارد .

 

سرشار از آنتی اکسیدان ، این خوراکی خطر بروز امراض قلبی را کاهش می دهد . کافی است روزی یک قسمت مربعی شکل از شکلات تلخ جدا کنید و بخورید .

 

ماهی های چرب

 

مردم ژاپن در تمام دنیا بالاترین میزان امید به زندگی را دارند و می توان دلیل عمده ی این میزان از طول عمر را رژیم غذایی دانست که به جای گوشت ، حول محور ماهی می چرخد .

 

مثل سوشی، غذای تهیه شده از ماهی های چرب عمر را افزایش می دهد . امگا3 موجود در این ماهی ها از حملات قلبی و سرطان پیشگیری می کند و کارایی سیستم ایمنی را بهبود می بخشد .

 

چای سبز

 

مثل ماهی ، ژاپنی ها عاشق چای سبز هستند . چای سبز سرشار از مواد مفیدی است که با بهبود سلامت بدن طول عمر را افزایش می دهد . این نوع از چای بیش از دیگر انواع آن از بروز امراض قلبی پیشگیری می کند ، فشار خون را تنظیم می نماید و باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان می گردد .

 

در تحقیقی ثابت شده میزان مرگ و میر افرادی که در روز چهار لیوان چای سبز می نوشند شانزده درصد کمتر از دیگران است .

 

سیب

 

در سیب آنتی اکسیدان های فراوانی وجود دارد که با رادیکال های آزاد مبارزه می کند . پس یک سیب در روز هم شما را از مراجعه به دکتر بی نیاز می کند و هم پروسه ی سالخوردگی را به تعویق می اندازد .

 

موز

 

انگار ما انسان ها 50 درصد از DNA خود را با این میوه ی جالب شریک هستیم . شاید اینطور بتوان این موضوع را که موز میوه ی جاودانگی است توجیه کرد .

 

پتاسیم ، منیزیم و فولات فراوان در موز، آن را به محبوب ترین میوه ها در جهان تبدیل می کند که باعث کنترل فشار خون و کاهش خطر سکته می شود . موز همچنین در پیشگیری از سرطان و بیماری های قلبی بسیار موثر است . بهتر است هیچوقت این میوه را از سبد غذایی خود حذف نکنید .

 

مغز ها

 

خواص مغز های آجیل برای سلامتی نظیر ندارد . علاوه بر این ، انواع مختلفی از آجیل ها در سراسر دنیا یافت می شود و فراوانی آنها به حدی است که می توانند یک میان وعده ی خوب ، سالم و در دسترس محسوب شوند .

 

بهترین نکته درباره ی آجیل ها این است که تنها یک مشت از آنها روزانه برای داشتن یک زندگی طولانی و سالم کافی است . البته در مصرف آجیل زیاده روی نکنید و مراقب انتخاب های خود باشید . زیرا برخی ازآنها در کنار فواید زیاد ، کالری بسیار بالایی نیز دارند .

 

توت ها

 

توت ها یک ماده ی غذایی فوق مفید هستند که نه تنها طعم بسیار خوبی دارند ، بلکه با آنتی اکسیدان فراوان به زندگی سالم و طولانی کمک می کنند .

 

قهوه

 

قهوه هم به فواید و هم به مضرات خود شهرت دارد . افرادی که معتقدند قهوه برای سلامتی مفید است ، از ایجاد هوشیاری و آگاهی توسط این ماده در مغز صحبت می کنند . اما از طرفی مصرف بیش از حد کافئین ممکن است اضطراب را افزایش دهد و ارتقاع بیش از حد سطح انرژی بدن نتیجه ی چندان خوبی را در پی نداشته باشد .

 

اما هیچ یک از ما نمی توانیم منکر این موضوع شویم که میزان مناسبی از قهوه احتمال وقوع سرطان را تا 20 درصد کاهش می دهد .

 

میوه های تازه

 

این مورد قطعا برای هیچ یک از ما تعجب برانگیز نیست . اما بسیاری از افراد مصرف میوه های تازه را جدی نمی گیرند . اگر شما هم یکی از همین افراد هستید ، وقت آن رسیده که مسیر غذایی خود را تغییر داده واز فواید میوه ها بهره ببرید . میوه ها بخشی ضروری از یک زندگی سالم محسوب می شوند که خطر پیدایش انواع بیماری ها را کاهش می دهند

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: