کاهش مصرف نمک را جدی بگیرید :

اگر آب بر روی فرش شما بریزد و شما بر روی آن نمک بپاشید، نمک آب را جذب می کند و داخل خود نگاه می دارد. پس این اتفاق در بدن نیز می افتد، یعنی وقتی که شما نمک مصرف می کنید، آب داخل بدن محبوس خواهد شد و وزن شما را افزایش خواهد داد. هرچند این افزایش وزن چاقی نیست (زیرا چاقی تجمع چربی است) ولی ترازوی شما چربی، آب، استخوان و عضله را به تفکیک نمایش نمی دهد، و فقط یک عدد را نشان می دهد، پس وزن شما افزایش نشان می دهد (بسیاری از مراجعان با وجود رعایت برنامه غذایی و تحرک در روز مراجعه کاهش وزن نداشتند و پس از بررسی نمک زیاد عوامل اصلی تشخیص داده شد)

از طرف دیگر نمک منجر به افزایش فشارخون، غیرقابل انعطاف شدن عروق و حتی منجر به سرطانهای گوارشی( در اثر مواد نمک سود شده) می شود پس از لحاظ سلامتی هم برای بدن مضر است. پس نتیجه می گیریم که در کل نمک زیاد به هیچ عنوان توصیه نمی شود. نمک از طریق نان، رب و مواد غذایی مختلف وارد بدن می شود و بنابراین نمک اضافی باید محدود شود.

* در افرادی که هنگام ایستادن از حالت نشسته و یا خوابیده، دچار سیاهی رفتن چشم ها می شوند (این حالت به اشتباه توسط مراجعین سرگیجه نامیده می شود، در حالی که سرگیجه چرخیدن سر به دور محیط و یا چرخیدن محیط به دور سر می باشد) و یا کسانی که به علت افت فشار دچار بی حالی و ضعف شدید می باشند، مصرف کمی نمک اضافه توصیه می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: