خوراکی های سالم را در دسترس قرار دهید

مردم اغلب به خوردن خوراکی هایی تمایل نشان می دهند، که بیشتر در دسترس شان باشد. تعجب می کنید وقتی بدانید چه قدر کمتر هله هوله مصرف می کنید اگر دسترسی به آنها برایتان سخت باشد. اگر همیشه خانه ی خود را از غذاهای ناسالم پر نکنید، هر چند وقت یک بار هوس چیپس می کنید و تصمیم می گیرید به سوپر مارکت محل بروید و آن را تهیه کنید؟

بنابراین اگر غذاهای سالم و مفید را در دسترس قرار دهید، احتمال این که یک عدد میوه را برای میان وعده خود در نظر بگیرید، به مراتب بیشتر می شود. هنگامی که گرسنه نیستید، در انتخاب غذا دقت بیشتری داشته باشید زیرا اگر فقط هنگام گرسنگی غذا بخورید، بدن سالم تری خواهید داشت.

گلوریا اهمیت عادات صحیح غذایی را به خوبی درک کرده است. او به عنوان یک پزشک، به بیمارانش توصیه می کند چه غذاهایی و چه مقدار مصرف کنند و خود سعی می کند درست غذا بخورد و همیشه وزن متعادلش را حفظ کند.

او می گوید: من در ردیف زنان خیلی چاق قرار دارم و شکایتی ندارم چون این گونه برایم مقدر شده است. گلوریا با رژیم های سخت شدیدا مخالف است و به نحوه ی غذا خوردن بسیار اهمیت می دهد.

خانه ی گلوریا برای 4 فرزندش همیشه پر از میوه است. هله هوله در سبد غذایی آنها جایی ندارد. آنها خوردن غذاهای خانگی را به غذاهای ناسالم رستوران ها ترجیح می دهند. گلوریا می گوید: فکر می کنید من دوست نداشتم وزنی معادل 55 کیلوگرم داشتم؟ البته که دوست داشتم. اما حالا وقت آن رسیده است که نگاه مان را نسبت به اطراف خود تغییر دهیم. ما باید از سرزنش شدن، خجالت کشیدن و همه ی نگرانی هایمان فاصله بگیریم و فقط به سلامتی مان فکر کنیم. و راه آن، این است که اطراف خود را پر از خوراکی های سالم کنیم و خوراکی های ناسالم و غیر مفید را دور از دسترس خود قرار دهیم.

پژوهشگران دانشگاه کارولینای شمالی دریافته اند که مردم به ازای هر سوپر مارکت اضافی محله شان، 32 درصد بیشتر به خوردن میوه و سبزیجات تمایل نشان می دهند. فقط به این دلیل که فراهم کردن آنها برای شان آسان تر است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: