بیشتر انسانها، حداقل از یک قسمت بدن یا صورت خود راضی نیستند و آرزو دارند بتوانند آن را تغییر دهند. برخی از آنها از چاقی صورت خود راضی نیستند. افراد با سایز صورت های مختلف به دنیا آمده و به همین دلیل است که برخی صورتی تپل تر و پر تری نسبت به بقیه دارند. بنابراین کسانی که برای تغییر آن تلاش کرده اند، می دانند که کار ساده ای نخواهد بود. این مطلب نشان می دهدکه داشتن چهره ای ظریف و لاغر غیر ممکن نیست.

وقتی صحبت لاغری صورت می شود، یک خبر خوب و یک خبر بد وجود دارد. خبر خوش چیست؟ خبر خوش این است که از دست دادن چربی اضافی در صورت، ممکن است. خبر بد چیست؟ خبر بد این است که شما نمی توانید به طور موضعی فقط صورت خود را لاغر کنید. بهترین راه برای از بین بردن چاقی صورت، به کار گرفتن سبک زندگی متعادل است که شامل رژیم غذایی مناسب و متعادل است. عموما چاقی صورت به دلیل اضافه وزن کلی بدن است. بنابراین کاهش وزن کلی بدن، واضح ترین راه برای کاهش چاقی صورت است. اگر هدف کاهش وزن بدن است، نیاز به یک رژیم غذایی دارید. اما فقط کاهش دریافت کالری چاره کار نیست. شما باید چربی ها را از دست بدهید نه ماهیچه ها را. بنابراین بدانید که کالری های دریافتی چه ارزش غذایی داشته و سعی کنید در رژیم غذایی خود تمام مواد مورد نیاز بدن خود را تامین کرده و وعده های غذایی را متعادل مصرف کنید.

کدام تمرینات مفید هستند؟

face fat

تمرینات ورزشی موثرترین راه برای رفع چاقی صورت است. اگر  شما وزن کم کنید، بدون شک درصدی از این کاهش وزن، از قسمت صورت بوده است. با این حال، اگر کاهش وزن سریع اتفاق بیفتد، باعث تضعیف و شل شدن پوست خواهد شد، که هیچ یک ازما خواستار چنین حالتی نیستیم. برای جلوگیری از این اتفاق، تمرینات قدرتی مفید خواهد بود و باعث حفظ عضلات صورت خواهد شد. ترکیب تمرینات هوازی و قدرتی، و گنجاندن آنها در برنامه هفتگی خود، باعث کنترل وزن بدن می شود. همراه شدن آنها با رژیم غذایی مناسب، باعث می شود، چربی کمتری در بدن ذخیره کرده که در صورت هم نمایان نخواهد شد.

راه های دیگر رهایی از چاقی صورت چیست؟

با اینکه راهی برای لاغری موضعی صورت وجود ندارد، اما ورزشهایی برای تقویت عضلات صورت و گردن هستند که با انجام دادنشان، عضلات قوی تر خواهند شد. یکی از رایج ترین تمرینات به نام (صورت ماهی) معروف است. به این صورت از که گونه های خود را به داخل دهان کشیده و لبها مانند دهان ماهی به جلو خواهند آمد. 15 ثانیه به همین حالت باقی مانده و رها کنید سپس دوباره انجام دهید. مقدار چربی درگونه ها کاهش نمی یابد اما سفت شدن عضلات باعث کوچک شدن آنها خواهد شد.

می دانیم که افراد با افزایش سن، مقداری از چربی های انباشته در صورت را از دست می دهند. اما متاسفانه این کاهش چربی انتخابی نیست و نمی توانید مشخص کنید که کدام قسمت از صورت لاغر خواهد شد. برخی بیشتر از سایرین با کاهش وزن، صورت و گردنشان لاغرتر خواهد شد. بنابر این نمی توانید انتخاب کنید که چهره سیب شکل یا گلابی شکل داشته باشید.

با اینکه نمی توانید به طور ویژه فقط صورت خود را لاغر کنید، اما کنترل رژیم غذایی و وزن متعادل، به داشتن صورتی روی فرم کمک خواهد کرد. هر چقدر وزن کم کنید یا اضافه وزن داشته باشید، ظاهر شما بخشی از هویت شماست و تلاش برای داشتن سبک زندگی سالم بسیار مهمتر از هر چیز است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: