بیشتر افراد با گذشتن روز، حجم غذای خود را افزایش می دهند. برای مثال مقدار کمی نان و پنیر برای صبحانه، یک ساندویچ کوچک یا سالاد برای ناهار، و غذای مفصلی برای شام صرف می کنند. اما طبق تحقیقات، این برنامه غذایی کاملا غلط است.

اگر بیشتر کالری مورد نیاز، زودتر و اول روز مصرف شود، برای سلامتی مفید تر خواهد بود. طحقیقات نشان میدهد، اگر خانم ها ناهار را زودتر میل کنند، به کاهش وزن آنها کمک بیشتری می کند و همینطور صرف صبحانه در ساعات دیرتر رابطه مستقیمی با افزایش شاخص توده بدنی خواهد شد.

دانشمندان علوم تغذیه، ضرب المثل قدیمی «مانند پادشاه صبحانه، مانند شاهزاده ناهار و مانند فقیر شام بخور» تایید می کنند و معتقدند این ضرب المثل با ساعت بدن و الگوی خواب مرتبط است. ساعت بدنی مشخص می کند که فرآیندهای متابولیسمی در طی 24 ساعت روز در په زمانی انجام شود. ساعت بدنی نشان می دهد که هنگام عصر و شب، بدن کم کم تحلیل انرژی داده و برای خواب شب آماده می شود بنابراین دریافت حجم زیادی کالری در این زمان اصلا برای بدن مناسب نخواهد بود. این مطالعات تاثیر زیادی در مبارزه با چاقی دارد و نشان می دهد بیشتر افراد برای کاهش وزن،نیازی به تغییر رژیم غذایی ندارند، بلکه ساعت غذا خوردن خود را نیز تغییر دهند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: