اگر در تلاش برای کاهش سایز دور کمر خود هستید اما هیچ تاثیر و نتیجه ای نمیبینید، باید بدانید که خودتان بدون اینکه متوجه باشید در حال کاهش تاثیر آن هستید.

حذف چربی های مفید برای رژیم غذایی

قطع کردن چربی و روغن از رژیم غذایی شاید باعث کاهش دریافت کالری شود، اما در طولانی مدت باعث کاهش وزن نخواهد شد. برای تاثیر گذاری و قابل تحمل بودن رژیم غذایی، باید با موا غذایی موجود در برنامه احساس سیری کنید. چربی نه تنها سیر کننده است، بلکه باعث آهسته آزاد شدن قند در خون شده و همینطور عبور غذا در روده را سهولت می بخشد. از خوردن کره و پنیر های فرآوری شده پرهیز کنید و مطمئن شوید که چربی مفید مصرف می کنید.

به اندازه کافی غذا نمی خورید

آیا کمتر خوردن باعث کاهش بیشتر وزن می شود؟ کاملا اشتباه است. بدن برای انجام وظایف حیاتی طراحی شده است، بنابراین اگر پس از خوردن غذای کم احساس گرسنگی می کنید، بدن برای مصرف خود چربی ذخیره خواهد کرد. ممکن است با رژیم کم کالری، وزن کم کنید اما چون تحمل گرسنگی بیش از حد طاقت فرساست، پس از مدتی خسته شده و به دریافت کالری مثل قبل ادامه داده و دوباره وزن شما مثل قبل خواهد شد. محققان می گویند کالری شماری را متوقف کنید و کاهش وزن را آغاز کنید.

در پی یک رژیم غذایی کم کالری، میزان سوخت و ساز بدن کاهش می یابد. بنابراین وقتی به برنامه غذایی معمول خود برمی گردید، بدن شما به دریافت کالری کم عادت کرده و سوخت و ساز آن کم شده، بنابراین چربی بیشتری ذخیره شده و سریعتر از قبل دچار اضافه وزن خواهید شد. بنابراین اگر می خواهید روش کالری شماری را در پیش بگیرید، سعی کنید 2000 کالری در روز دریافت کرده و هفته ای سه بار تمرینات مقاومتی و کششی را برای متعادل کردن متابولیسم بدن خود به کار ببرید.

تمرین بیشتر بدون تغییر  رژیم غذایی

ورزش 20 درصد در کاهش سایز تاثیر گذار است در حالی که رژیم غذایی 80 درصد آن را تشکیل می دهد. بنابراین با اینکه ورزش برای سلامتی و تقویت عضلات مفید است، اما اگر همراه با اصلاح رژیم غذایی نباشد، تاثیر چندانی نخواهید دید. اگر سه روز در هفته ورزش کرده و هر بار 400 کالری بسوزانید، مثل این است که روزانه 500 کالری دریافت کنید. ورزش را مانند توت فرنگی روی کیک شکلاتی به رژیم غذایی صحیح خود اضافه کرده و کاهش وزنی پایدار را تجربه کنید.

برای تغییر در رژیم غذایی کلیک کنید.

صدای بدن خود را نمی شنوید

آیا کنترل شده غذا می خورید یا با توجه به احساسات بدنی خود کالری دریافت می کنید؟ افرادی که کنترل شده غذا می خورند، فهرستی از غذاهای مصرف شده در طول روز را تهیه کرده و کالری دریافت شده را یادداشت می کنند. افرادی که به احساسات بدنی خود توجه می کنند، هر موقع احساس گرسنگی کنند غذا می خورند و تا احساس سیری دست از خوردن نمی کشند. تحقیقات نشان داده است، افرادی که طبق احساس گرسنگی و سیری خود غذا می خورند، کمتر اضافه وزن داشته و بهتر می توانند وزن خود را کنترل کنند و مدت کمتری را صرف فکر کردن به غذا می کنند. افرادی که کنترل شده غذا می خورند، بیشتر احتمال می رود که از سر عادت، اضطراب و یا بی حوصلگی، به سراغ غذا بروند.

برای خواندن مطلب جلوگیری از اشتهای کاذب کلیک کنید.

انواع اشتباه حرکات ورزشی را انجام می دهید

برای کاهش هدف شما باید ماهیچه سازی و چربی سوزی باشد. ماهیچه سازی مکانیسم اصلی چربی سوزی است. بنابراین سعی کنید حرکات مقاومتی مانند اسکوات را با داشتن وزنه در دست انجام دهید. در آخرین درجه، ورزش باید طوری باشد که ضربان قلب را تا 130 بار در دقیقه برساند تا چربی سوزی و کاهش وزن اتفاق بیفتد، بیشتر از آن فقط باعث سوختن قند شده و شمارا گرسنه خواهد کرد.

فقط به نیروی اراده تکیه می کنید

تصور می کنید نیروی اراده از زیاده روی و وسوسه جلوگیری خواهد کرد. اما بهتر است بدانید اراده به تنهایی نمی تواند در کاهش وزن مداوم و کنترل وزن موثر باشد. تحقیقات نشان داد اگر رعایت رژیم غذایی مناسب مراه با دوستان و گروهی باشد پایدارتر خواهد بود.همنین تکنیک های ذهنی مانند نشسته غذا خوردن و آهسته جویدن می تواند تاثیر داشته باشد.

بر استرس خود تسلط ندارید

استرس تاثیر زیادی بر وزن دارد. استرس باعث کم خوابی می شود و کم خوابی خود به مدت سه ماه باعث می شود 5کیلو به وزن شما اضافه شود. برخی تمرینات کاهنده استرس مانند پیاده روی، شنا، اسپری روغن منیزیم به پوست و نوشیدن دمنوش های آرامبخش می تواند موثر واقع شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۱۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: