آیا کمبود ویتامین D دارم؟

بسیار غیر منتظره است اگر بدانیم یک میلیارد نفر در جهان دچار کمبود ویتامین D هستند. این ویتامین برای انجام درست وظایف بدن ضروری است و در صورتی که دچار کمبود آن باشید، از نشانه های موجود در بدن می توانید متوجه شوید. ضعف و خستگی ماهیچه ها یکی از رایج ترین علائم کمبود ویتامین D است و اگر از هرگونه مشکل در روده و گوارش رنج می برید، بهتر است مقدار ویتامین D شما چک شود. حساسیت های فصلی نیز می تواند نشانه ای از کمبود ویتامین D باشد.

آیا ویتامین D دقیقا یک ویتامین است؟

همه به ویتامین D نیاز دارند و برای استحکام و نگه داری استخوان ها ضروری است بنابر این تمامی گروه های سنی وجود مقدار مناسبی از این ویتامین الزامی است. پزشکان توصیه می کنند تمامی افراد به خصوص در فصل زمستان، برای حفاظت از استخوان ها وماهیچه ها مکمل ویتامین D مصرف کنند. در سال های اخیر، ویتامین D به عنوان مهم ترین ویتامین موثر در سلامتی شناخته شده است. از آنجا که نور آفتاب منبع اصلی این ویتامین است، در زمستان با توجه به کمتر تابیده شدن آن، بهتر است حتما از مکمل ها استفاده شود.

فواید دریافت ویتامین D چیست؟

تحقیقات نشان داده است که این ویتامین باعث احساس بهتر شما در فصل سرما شده و از بروز بیماری های سخت و مزمن جلوگیری می کند. مطالعات درباره ویتامین D اعلام می کند که وجود این ویتامین به اندازه کافی در بدن می تواند بیماری هایی نظیر آرتریت و MS و سردرد های مزمن را بهبود بخشد.

آیا ویتامین D به کاهش وزن کمک می کند؟

اگر می خواهید وزن خود را کم کنید، بهتر است دریافت ویتامین D را بالا ببرید. مطالعات نشان داده که افراد دارای اضافه وزن از ویتامین D کمتری برخوردار هستند و استفاده از مکمل ها می تواند کاهش وزن را آسان تر کند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: