بارداری زیباترین بخش زندگی یک زن است. شادی در تجربه مادری حد و مرزی ندارد. در حین این لحظات شاد، تغییرات بیولوژیکی شدیدی را شاهد هستند که باعث تغییر در عادات زیبایی مادر باردار نیز میشود. بارداری به این معنی نیست که 9 ماه را در محرومیت سپری کنید. در صورتی که مادران منتظر نوزاد نیز می توانند از دستورالعمل های مخصوص به خود برای زیبایی بهره مند شوند.

در این مطلب، سعی داریم ترفند هایی برای زیبایی مادران باردار را یادآور شویم. با این ترفند ها نه تنها با استفاده از مواد طبیعی می تواننید پوست خود را درخشان و زیبا کنید، بلکه باعث زیبایی در تمام 9 ماه انتظار شما  خواهد شد. صرف نظر از ویار های صبحگاهی، پاهای متورم و بی خوابی های شبانه، با این ترفند ها احساس بهتری از زیبایی در طول بارداری خواهید داشت.

اگر باردار هستید پست مراقبت های بارداری را مطالعه کنید.

1-ترکیبات محصولات زیبایی خود را بررسی کنید

با توجه به اینکه موجود زنده ای در بدن شما در حال زندگی است، پس رژیم ها و عاداتی که دنبال می کنید، تاثیر مستقیم در فرزند شما خواهد داشت. بنابراین هنگام انتخاب محصولات زیبایی باید کاملا دقت نظر داشته باشید. در تمامی محصولات مراقبت از پوست ترکیبات شیمیایی وجو دارد که دکتر شما توصیه می کند که از آنها دور بمانید. مواد شیمیایی مانند تترا سایکلین، بنزوئیل پروکساید و سالیسیلیک اسید جز آنها هستند. همچنین لاک ناخن نیز حاوی مواد شیمیایی مضر و موثر در کودک است. قبل از تهیه هر گونه محصوات زیبایی اطمینان حاصل کنید که مواد شیمیایی مضر نداشته باشند.

2-طبیعت را در عادات زیبایی خود بگنجانید

با توجه به اینکه محصولات مراقبت از پوست موجود در بازار ادعای بی ضرر بودن و دوستی با جنین را دارد، اما بهتر است از مواد طبیعی استفاده کنید و از انتخاب چشم بسته و با توصیه دوستان و آشنایان پرهیز کنید. از آنجایی که هر کس نوع پوست متفاوتی دارد، محصولات آرایشی هم می توانند باعث بهتر شدن پوست شوند و هم می توانند باعث تخریب آن شوند. محصولات طبیعی نه تنها هیچ ضرری برای شما و جنین در حال رشدتان ندارد، بلکه به شما فرصت بهره مندی از هزاران سود آن را می دهد. مانند آلوئه ورا، زردچوبه، کشک، جو دوسر، روغن زیتون، پودر پوست پرتقال، عسل که به راحتی در دسترس قرار گرفته و هزاران فایده برای زیبایی پوست دارند. فراموش نکنید هرچه مصرف کنید، به طور مستقیم در جریان خون شما قرار می گیرد. پس همانگونه که در رژیم غذایی خود از غذاهای بی ارزش و ادویه جات برای سلامت فرزندتان، پرهیز می کنید، از محصولات زیبایی دارای مواد شیمیایی که برای فرزندتان مضر است نیز، اجتناب کنید.

 

3-از استرس دوری کنید

ممکن است مادران باردار زیادی را دیده باشید که در دوران انتظار خود دارای پوستی درخشان و شفاف می شوند، اما این در همه مادران مشترک نیست. بنابراین اگر آنقدر خوش شانس نیستید که جز آنها باشید و در عوض دچار مشکلات پوستی فراوان شده اید، نا امید نشوید.

هورمون های دوران بارداری گاهی منجر به قرمزی و خارش پوست، لک، کدر شدن پوست، آکنه و پف صورت می شود. اگر دچار هرکدام از این مشکلات شدید، سعی نکنید با کرم پودر و سایر محصولات آرایشی آن را بپوشانید، چون تحریک پوست را دو چندان خواهید کرد. در عوض توصیه می شود از یک مرطوب کننده ملایم و یا مرطوب کننده فاقد چربی با رنگ پوست خود را رطوبت رسانی کنید. با توجه به تغییر رنگ پوست در دوران بارداری، ممکن است به کرمی با رنگی روشن تر یا تیره تر از معمول نیاز داشته باشید.

4-تمرکز بر بهترین ها

اضافه وزن در دوران بارداری امری طبیعی است. به آیشواریا ای بازیگر زیبای هندی توجه کنید که با وجود اضافه وزن زیاد در دوران بارداری از حضور در اجتماع خودداری نکرده و به انتقادات فراوان در مورد چاقی توجه نکرد. شما نیز می توانید از ائ الهام بگیرید. چهره زیبای او، بهترین آیتم موجود بود و با وجود غبغب چیزی از زیبایی او کم نشد. و کار غیر معمولی برای بیشتر نشان دادن چهره نکرده جز اینکه با مقداری کانتور و سایه روشن تاثیرات اضافه وزن را در چهره خود پنهان کند.

چشم ها اولین نقطه در چهره هستند که جلب توجه می کنند. بنابراین سعی کنید همیشه آرایش چشم حداقل مداد یا خط چشم داشته باشید. اگر بینی تیزی دارید، از کانتور بینی استفاده کنید که توجه را از این نقطه پرت کنید.

بهترین را مدل موی جدید است که در دوران بارداری متفوت تر به نظر برسید.

5-چند ترفند را امتحان کنید

طبیعی است که یک روز از خواب بیدار شده و صورت خود را متورم ببینید زیرا شما باردار هستید. یک آرایش حرفه ای می تواند صورت شما را لاغر تر نشان دهد. کافی است از تکنیک های زیر استفاده کنید. از یک سایه تیره برای زیر استخوان گونه خود استفاده کنید و از یک رژ گونه روشن تر روی گونه ها استفاده کنید.

6-آرایشگر خود را نسبت به بارداری خود مطلع سازید

رنگ کردن مو در سه ماهه اول بارداری که جنین حساس تر است، توصیه نمی شود. اما اگر در این دوره سه ماهه، می خواهید موهایتان را رنگ کنید، از رنگ موهای بر پایه حنا که آمونیوم و پراکسید کمتری نسبت به رنگ موهای صنعتی دارند، استفاده کنید. بنابراین اگر برای رنگ کردن مو به سالن های آرایش مراجعه می کنید آرایشگر خود را نسبت به بارداری خود مطلع کرده تا از رنگ موی مناسب شما و کودکتان استفاده کند.

خبر خوش این است که در سه ماهه دوم و سوم نه تنها می توانید موهایتان را رنگ کنید، بلکه می توانید مانیکور کرده و مثل قبل محصولات پوستی خود را استفاده کنید. اما همچنان برای احتیاط بیشتر آرایشگر خود را مطلع کنید که باردار هستید تا از موادی با کمترین ضرر استفاده کند. همچنین وقتی در سالن آرایش هستید، مطمئن شوید که هوایی فاقد ذرات رنگ مو و مواد کاشت ناخن تنفس می کنید زیرا برای ریه شما مضر بوده و رشد طبیعی جنین را به خطر می اندازد.

7-در برابر پوستتان بخشنده باشید

مشکلات پوستی به این معنی نیست که خود را تحت فشار قرار دهید تا پوستی بی عیب داشته باشید. برای مشکلات و مسائل زیبایی به خود استرس وارد نکنید.

اگر پوست چرب دارید:

  • از محصولات فاقد چربی استفاده کنید
  • پاک کننده پوستتان را عوض کرده و از پاک کننده مخصوص پوست چرب استفاده کنید
  • از پاک کننده های حاوی سالیسلیک اسید، بنزوئیل پراکساید و رتینوئید پرهیز کنید

اگر پوست خشک دارید:

لایه برداری کنید

  • رطوبت رسانی کنید
  • از پاک کننده های ملایم استفاده کنید
  • از آب حاوی کلر که پوست را به آسانی خشک می کند، اجتناب کنید

8-از اشعه آفتاب دوری کنید

افزایش لک های تیره می تواند باعث آزار شما شود. اشعه آفتاب می تواند لک های تیره را روی صورت شما شلیک کند. بنابراین سعی کنید هنگام حضور خورشید بیرون نرفته و اگر رفتید مقدار زیادی ضد آفتاب با SPF 15 استفاده کنید. چشم بسته و کورکورانه آرایش نکنید. با آرایش ملایم تری نیز می توانید لک های صورتتان را بپوشانید فقط از محصولات مناسب پوست خود استفاده کنید. مشکل لک های پوستی خود را با پزشک مطرح کنید. قطعا توصیه و دارویی برای مبارزه با آن دریافت خواهید کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: